ÇANAKKALE HABERLERİ

TGC-KAS 75'inci Yerel Gazetecilik Semineri

AA / Burak Akay
21.02.2015 - 11:56Son Güncelleme :

- Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve Edirne'den gazetecilerin katıldığı seminer başladı

AA / Burak Akay

ÇANAKKALE (AA) - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, "Türkiye'de bir kutuplaşma var. Toplumu saran bu kutuplaşmanın büyük zararlarının olduğunu düşünüyorum. Zannediyorum ki hepimizin ortak düşüncesi şu; neden birlikte olamıyoruz, neden hoşgörümüzü kaybettik" dedi.

Olcayto, Konrad Adenauer Stiftung (KAS) Türkiye Temsilciliği ile Çanakkale'de bir otelde 75'incisini düzenledikleri "Yerel Gazetecilik Semineri"nin açılışında yaptığı konuşmada, zor günlerden geçildiğini söyledi.

Bunun çok klişe bir ifade olduğunu ancak basın ve gazeteciler söz konusu olduğunda da zor günler yaşandığını dile getiren Olcayto, şöyle konuştu:

"Türkiye'de bir kutuplaşma var. Toplumu saran bu kutuplaşmanın büyük zararlarının olduğunu düşünüyorum. Zannediyorum ki hepimizin ortak düşüncesi şu; neden birlikte olamıyoruz, neden hoşgörümüzü kaybettik. Bugün yine sabah, televizyon haberlerini açtık. Ege Üniversitesinde eski günleri hatırlatan, öğrenciler birbirine girmiş. Bir öğrenci ölmüş, bir öğrenci de ağır yaralı. Bunun önüne nasıl geçeceğiz? Siyaset, nefret dilini ne zaman terk edecek? Bizim medya, tabii özellikle kendimizi de eleştirmemiz lazım, dilini nasıl düzeltecek? Bunların hepsini konuşmamız gerekiyor."

Çanakkale Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer ise demokratik rejim ile basın kurumu arasında iki yönlü bir ilişki söz konusu olduğunu anlattı.

Demokrasinin, tüm hataları ve yetersizliklerine rağmen en iyi yönetim biçimini sağlayan rejim olduğunu kaydeden Yıldızer, "Basının, demokratik düzene her halükarda sahip çıkması her şeyden önce kendi yararınadır. Nasıl ki demokrasinin işlemesi için basın vazgeçilmezse gerçek anlamda bir basının varlığı için de demokrasi o kadar vazgeçilmezdir" değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra seminerin oturumlarına geçildi.

Çanakkale'nin yanı sıra Tekirdağ, Balıkesir ve Edirne'den gazetecilerin katıldığı seminer yarın sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden TGC-KAS 75'inci Yerel Gazetecilik Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2015 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TGC-KAS 75'inci Yerel Gazetecilik Semineri haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:34
 • Guneş
  08:21
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı