« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'ye domuz gribi tepkisi

Türkiye 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden ve 11 futbolcusuna domuz gribi ön tanısı konulan Ispartaspor'un, yarın Altınordu ile yapacağı maçın ertelenmesi talebinin kabul edilmediği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ispartaspor Kulübü Başkanı Remzi Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, domuz gribi ön tanısı konulan 11 futbolcularına 2 doktor tarafından 7 gün istirahat verildiğini vurguladı. Bu nedenle sporcuların sağlığını riske atmamak için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yarın Altınordu ile yapacakları maçın ertelenmesi istemiyle başvurduklarını hatırlatan Erdoğan, buna rağmen TFF'nin maçın oynatılması yönünde karar verdiğini söyledi.

Karara tepki gösteren Erdoğan, “Şu anda elimizde TFF'den gelen faks var. Faksta maçın ertelenmesini gerektiren bir durum olmadığı belirtiliyor. Daha ne gibi neden olması gerekiyor? A kadrosundaki 11 futbolcumuz ateşler içerisinde yatıyor. Saha içerisinde bir futbolcuma bir şey olursa bunun sorumlusu kim olacak?” dedi.

Ispartasporlu 11 futbolcu, gece yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle Isparta Devlet Hastanesi'ne başvurmuş, sporculara domuz gribi ön tanısı konmuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz