Spor TFFHGD: Somut deliller varsa konuşsunlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TFFHGD: Somut deliller varsa konuşsunlar

YEREL HABERLER TFFHGD: SOMUT DELİLLER VARSA KONUŞSUNLAR

Merkezi Eskişehir'de bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD), son günlerde hakemlerle ilgili yapılan yorum ve açıklamaları kınadı.


TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu'nca yapılan yazılı açıklamada, 2007-2008 futbol sezonunun başından beri futbolda yaşanan gelişmeleri sessiz bir şekilde izledikleri belirtilerek, futbolun fair play ruhu içerisinde ana amacına ulaşmasında da üyelerin çalışmalarını yeni bir sezonun verdiği heyecanla yapmaya çalıştıklarını gözlemledikleri ifade edildi.

Liglerin daha yeni başlamasına rağmen 7. haftaya ulaşıldığında kulüp yöneticilerinin verdiği beyanlara üzülerek tanık olunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu durum, bir taraflarda sırf reyting toplamak uğruna hazır bir şekilde bekleyen, yıkmak ve kaos ortamı yaratmak amacı taşıyan bazılarının ekmeğine yağ sürmekte ve ülke futbolunun altına dinamit koymaya çalışan çıkar gruplarına büyük umutlar vermektedir. Nitekim son günlerde verilen bu beyanlar maalesef kantarın topuzunun kaçtığını göstermektedir. Türkiye futbol liglerinde namuslarıyla görev yapan futbol hakemleri üyelerimiz için söylenen sözlerin bu boyutlara gelmesi son derece yanlıştır. Üyelerimiz görevlerini layıkıyla yerine getirmek için tüm çabalarıyla çalışmaktadırlar.

Bu durumun aksini düşünenler ve ülke kamuoyunu yanlış taraflara çekmek isteyenler bu şekilde boş kelimelerle hiçbir yere gelemezler. Bizler, herkesi, varsa elinde bulunan somut delillerle toplum önünde konuşmaya, aksi takdirde de susmaya çağırıyoruz.”

“TÜRK FUTBOL HAKEMLERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Açıklamada, “liglerin daha başlarında toplum önünde verilen bu şuursuz açıklamalar karşısında artık sabrın tükendiği” belirtilerek, şöyle denildi:

“Türk futbol hakemleri sahipsiz değildir ve bu herkes tarafından bu şekilde bilinmelidir. Futbol heyecanı nedeniyle, kendi hatalarını bir kenara bırakarak, hak arama bahanesiyle ağır ithamlarda bulunan, masum bir hakem hatasını dahi farklı yönden göstererek speküle eden yönetici, teknik adam ve basın mensuplarının bu tavır ve davranışlarını Türk spor kamuoyu önünde şiddetle kınıyoruz. Sporda şiddet ve nefreti körükleyen, taraftarların birbirlerine karşı öfke ve husumet dolu tavırlar içerisine girmesine sebebiyet veren ve toplumu kışkırtan bu beyanların sahiplerini daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Bir kez daha tekrar etmek gerekiyor ki, Türk Futbol Hakem ve Gözlemci Müessesesi her zaman olduğu gibi dürüstlük ve hakkaniyetle çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Türk Futboluna, Hakem ve Gözlemci Müessesesine değişik manevra ve asılsız komplo teorileriyle zarar vermeye çalışanlar umduklarını asla elde edemeyecekler ve Yüce Türk adaleti önünde eninde sonunda hesap vereceklerdir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle