MERSİN HABERLERİ

Tffhgd Mersin Şubesi’nde Göre Değişimi

IHA
08.09.2015 - 10:57Son Güncelleme : 08.09.2015 - 10:58

TÜRKİYE FAAL FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ DERNEĞİ'NİN OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNDE, BAŞKANLIĞA ABUZER BİLEN SEÇİLDİ.

IHA

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin (TFFHGD) olağanüstü kongresinde, başkanlığa Abuzer Bilen seçildi.
Mersin Hakemler Derneği’ndeki kongrede, seçime tek listeyle gidildi. Divan Başkanlığını İl Hakem Kurulu Başkanı Tuncer Aslan’ın yaptığı kongrede konuşan eski başkan Hüdaverdi Savcı, uzun yıllar severek yaptığı hakemlik mesleğini bıraktığı için dernekteki görevinden de ayrıldığını söyledi. Birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyelerine ve kendisine gösterilen sevgiden dolayı hakem arkadaşlarına teşekkür eden Savcı, yeni yönetim kurulu üyelerine de başarılar diledi.
TFFHGD Genel Merkez Yöneticisi Abdulkadir Güven de eski dernek başkanı Hüdaverdi Savcı’ya, Mersin ve Türk hakemliğine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, yeni yönetime de başarılar diledi.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde, katılımcıların tamamının oyunu alan Abuzer Bilen, TFFHGD Mersin Şube Başkanlığı’na seçildi. Bilen, seçim sonrası yaptığı açıklamada, yaklaşık 18 yıldır bu camianın içinde olduğunu ve 9 yıl profesyonel liglerde hakemlik yaptığını belirterek, "Çok mutluyum. Bu bir hizmet yarışı. Önceki dönemde görev yapan tüm arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte, yeni bir vizyonla yolumuza devam edeceğiz. İlk işimiz önümüzdeki günlerde yapılacak olan sezon açılışına hazırlanmak olacak. Sonrasında hakemlerimizin sorunlarını ve problemlerini çözüme kavuşturmak için mücadele edeceğiz" dedi.
Bu konuda özelikle Mersin’de başta Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler olmak üzere yerel yönetimlerle irtibata geçip, onların da desteğini almak istediklerini vurgulayan Bilen, "İlk hedefimiz, camiamıza yakışacak bir dernek binasını Mersin hakemlerine kazandırmak olacak. Ardından futbolun hakimleri olan hakemlerimizin, daha iyi şartlar içinde antrenmanlarını yapacağı alanlar oluşturmak istiyoruz. Geçmişte Mersin’den çok sayıda Süper Lig hakemi çıkarmıştık. Bizim en büyük hedeflerimizden biri de aynı başarıyı yeniden yakalayarak ilimizi Süper Lig’de temsil edecek hakemler çıkarmak" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tffhgd Mersin Şubesi’nde Göre Değişimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tffhgd Mersin Şubesi’nde Göre Değişimi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:01
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı