Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den Trabzonspor açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ile Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav arasında geçtiği iddia edilerek bir sosyal paylaşım sitesinden yapılan yayınların tümüyle hayal ürünü olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF'den yapılan açıklamada, “Başkan Demirören, konumu, yetkisi, sorumluluğu ve duyarlılığıyla her kulübe eşit mesafede durmaktadır. Türk futbolundaki saygın yeri ve kurulduğundan bu yana üstlendiği misyonuyla Trabzonspor'un önemli bir değer olduğunu her defasında vurgulamaktadır” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Kaos yaratmayı hedefleyen, kurumları ve kişileri yıpratmaya çalışmaktan öte amacı olmayan bu ucuz senaryo müelliflerinin, futbol ailesini bölmeye, Trabzonspor camiasını kışkırtmaya çalışan yaklaşımları karşısında, Türkiye Futbol Federasyonu da Başkan Yıldırım Demirören de her türlü hukuki ve cezai talepleri içeren dava haklarını kullanacaktır” ifadelerine yer verildi.

HALİL ÜNAL: İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR

Kulüpler Birliği Vakfı ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, bir sosyal paylaşım sitesinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ve kendisini hedef alan iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti.

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, aralarında Trabzonspor'un tartışıldığı, eleştirildiği bir görüşmenin olmadığını kaydederek, “TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ve şahsımı hedef alan iddialar tamamen gerçek dışıdır. Futbol ailesini birbirine düşürmeye ve futbolun huzurunu bozmaya yönelik bu yayın, yalan üzerine inşa edilmiş bir iftira tezgahıdır. Trabzonspor Kulübü, futbolumuzun önemli bir aktörü, Kulüpler Birliği Vakfımızın da saygın bir üyesidir. Tümüyle art niyetli olan bu yayın sonrasında, yasal yollara başvuracağımı değerli kamuoyunun takdirlerine sunarım” ifadelerine yer verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler