« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den 'havuz' açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın havuz sistemi ile ilgili kullandığı ifadeler üzerine bir açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF açıklamasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a gözdağı verirken, sarı lacivertli kulübe ise bu tarz söylemlerin devam etmesi halinde yasal hakların kullanılacağını mesajını verdi.

TFF'den yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu, esasen naklen yayın sözleşmesini de ilgilendiren ve bazı kulüp yöneticilerinin futbola zarar verebilecek karşılıklı beyanları hakkında açıklama yapma gereğini duymuştur. Öncelikle şu gerçek net bir biçimde bilinmelidir:

Mevzuat gereği, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki tüm futbol müsabakalarının televizyon, radyo, internet ve her türlü teknik cihaz ve benzeri araçlarla yayınlanması, iletilmesi, yayınların düzenlenmesi ve programlanması Türkiye Futbol Federasyonu'nun uhdesindedir.

SAĞDUYUYLA DAVRANIP...

Türkiye Futbol Federasyonu, bu yetkisinin yüklediği görevi yerine getirmeyi kararlılıkla sürdürecektir. Futbol ailesinin, her şeyden önce huzura ihtiyacı ve sportif değerleri kamuoyuna yansıtma görevi bulunmaktadır. Bu, öfkenin, tepkinin, nefretin körüklenmesiyle değil, saygının, hoşgörünün, ortak bir sinerji oluşturmanın devreye girmesiyle sağlanacaktır. Sağduyuyla davranmak, duygusal çıkışlardan arınıp, ortak akılda buluşmak, futbolumuzun hak ettiği değerlerle buluşmasına yardımcı olacaktır. Değerli kulüp yöneticilerimizin, temsil ettikleri camiaların saygınlıklarına yakışır tutarlılık, ciddiyet ve olgunlukla davranmaları bu sürecin hızlanmasına kuşkusuz büyük katkı yapacaktır. Yönetimimizin futbola ve merkezi yayın sistemi dahil tüm yasal unsurlarına sonuna kadar sahip çıkacağından kimse şüphe duymamalıdır. Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu, yasası ve talimatlarından aldığı yetkilerini, futbola zarar verebilecek her türlü girişim karşısında kullanmanın da asli görevi olduğunun bilincinde davranacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

TFFden havuz açıklaması Yıldırım sert konuştu
F.BAHÇE HAVUZDA YOK


GALATASARAY'DAN YILDIRIM'A SERT CEVAP

 

ŞENER: HAVUZDAN ÇIKMALARI BİZİ ETKİLEMEZ

ORMAN: HAVUZ TARTIŞMASINA GİRMEM


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler