« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den Fenerbahçe'ye '200 bin euro' yanıtı!

Fenerbahçe Kulübü'nün bugün Türkiye Futbol Federasyonu için 'Milli Takım oyuncularına maç başına 200 bin euro prim veriliyor' açıklamasına TFF'den yanıt geldi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yaptığı açıklama;

"Bugün basın yayın organlarında yer alan haberlerde A Milli Takım futbolcularımızın maç başı 200.000 Euro prim aldıkları iddia edilmiştir. Bu gerçek dışı iddia karşısında A Milli Takımımızın prim sistemini kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

TFFden Fenerbahçeye 200 bin euro yanıtı FENERBAHÇE TFF'YE SAVAŞ AÇTI'EURO 2016 PRİMLERİ TOPLAM 10 MİLYON TL'
A Milli Takımımızın UEFA EURO 2016 elemeleri primleri toplam 10 milyon TL olarak bütçelenmiş, bu bütçe Faaliyet Raporu'nda yayınlanmış ve TFF Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bu toplam primin yüzde otuzluk bölümü maç başı olarak TFF Yönetim Kurulu kararıyla dağıtılmaktadır. Kalan yüzde yetmişlik bölüm ise UEFA EURO 2016'ya katılım halinde A Milli Takımımıza dağıtılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçilen Denetleme Kurulu ve bağımsız denetim şirketi tarafından denetlendiğini hatırlatır, yarın Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampa girecek A Milli Takımımıza Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşılaşmalarında başarılar dileriz."


Bunları da Beğenebilirsiniz