« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den erteleme açıklaması geldi! 3 gün...

Türkiye Futbol Federasyonu, Ankara'da yapılan saldırının ardından 10-11-12 Ekim tarihlerinde yapılacak bütün resmi, özel ve amatör müsabakaları ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinden yapılan açıklama;

Ankara'ya yaşanan terör saldırısının ardından hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehit polislerimiz, askerlerimiz ve korucularımız için ilan edilen 3 günlük ulusal yas nedeniyle, Türkiye Futbol Federasyonu 10, 11 ve 12 Ekim'de oynanacak tüm resmi, özel ve amatör müsabakaları ileri bir tarihe ertelemiştir.

TFFden erteleme açıklaması geldi 3 gün...
BEŞİKTAŞ - SHAKHTAR DONETSK MAÇI İPTAL EDİLDİ

İşte Beşiktaş Kulübü'nün yaptığı açıklama;

Ankara'da yaşanan menfur terör saldırısı sonrasında ilan edilen 3 günlük Ulusal Yas nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu; 10, 11 ve 12 Ekim'de tüm profesyonel liglerde oynanacak resmi müsabakalar ile amatör lig müsabakalarını ileri bir tarihe ertelerken, özel müsabakalar da iptal edilmiştir.

Beşiktaşımızın, Antalya Mardan Spor Kompleksi'nde 11 Ekim Pazar günü Shakhtar Donetsk ile oynayacağı hazırlık mücadelesi de bu kapsamda yapılmayacaktır.

AT YARIŞLARI DA İPTAL EDİLDİ
Öte yandan Türkiye Jokey Kulübü de yaptığı açıklamada at yarışlarının 3 gün ertelendiğini duyurdu.

TJK'dan yapılan açıklama şu şekilde; "Ankara’da meydana gelen elim terör saldırısı nedeniyle tüm yurtta 3 günlük Ulusal yas ilan edilmiştir. Bu üzücü ve tüm ülkemizi derinden etkileyen olay sebebiyle, 10-11 ve 12 Ekim 2015 tarihlerinde tüm yerli ve yabancı yarışlar İptal edilmiştir."

TBF AÇIKLADI! 4 MAÇ ERTELENDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), 3 günlük yas ilan edilmesi nedeniyle Spor Toto Basketbol Ligi’nin 1. haftasında yarın oynanması planlanan dört müsabakayı ileri bir tarihe erteledi.

Buna göre aşağıdaki dört müsabaka, daha sonra açıklanacak ileri bir tarihte oynanacak.

Muratbey Uşak Sportif - Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor
Türk Telekom - Demir İnşaat Büyükçekmece
İstanbul BBSK - Banvit
Anadolu Efes - Torku Konyaspor

Basketbol Federasyonu ayrıca, "Türkiye Basketbol Federasyonu Basketbol Süper Ligi Direktörlüğü olarak yaşanan elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

TFFden erteleme açıklaması geldi 3 gün...
TVF YARIN OYNANACAK MAÇLARI ERTELEDİ

Türkiye Voleybol Federasyonu'nundan yapılan açıklama,

Ankara'da yaşanan terör saldırısının ardından hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, terör saldırılarında şehit olan askerlerimiz ve polislerimiz için ilan edilen 3 günlük ulusal yas nedeniyle, Türkiye Voleybol Federasyonu 11 Ekim'de 1. ve 2. liglerde oynanacak resmi müsabakaları ileri bir tarihe ertelemiştir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler