Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF'den Daum açıklaması

Futbol Federasyonu, “Christoph Daum'a, milli takımlar teknik direktörlüğü için teklif götürüldüğü” yönünde Almanya'daki Kölner Express gazetesinde yer alan haber üzerine, bunun doğru olmadığını duyuran bir açıklama yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, gazetenin bugünkü nüshasında çıkan haberin tümüyle gerçek dışı olduğu belirtilerek, “Yunanistan maçı sonrasında Futbol Federasyonu'ndan bir yetkilinin Daum'la görüştüğü ve kendisine, milli takımlar teknik direktörlüğü için öneride bulunduğunu içeren haber tamamen hayal mahsulüdür” denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Futbol Federasyonu'nun, milli takımlar teknik direktörlüğü için, daha önce de ifade edildiği gibi hiçbir arayışı söz konusu olmamıştır. Aksine, Fatih Terim'e inanıldığı, güvenildiği ve sonuna kadar kendisiyle yola devam edileceği daha önce de tarafımızdan deklare edilmiştir.

Bir yanlış anlaşılmaya meydan verilmemesi ve medyamızın, Kölner Express gazetesinden alıntı yaparak bir spekülasyona yol açılmaması için, bu açıklamanın yapılması zaruri görülmüştür.”

Bunları da Beğenebilirsiniz