Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF - UEFA toplantısı sona erdi

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu ve Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı'nın UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve Cornu'nun yerine dosyayı üstlenen Aleys Bell ile yaptığı görüşme sona erdi.

Zafer ATAMER, Nyon-DHA
SON GÜNCELLEME

Toplantı öncesinde stresli görünen Mehmet Ali Aydınlar'ın toplantının ardından son derece güler yüzlü olduğu görüldü.

İnfantino ve Bell ile samimi bir şekilde vedalaşan Aydınlar, görüşmenin içeriği konusunda basın mensupları iye yaptığı sohbette ise şunları söyledi: "26 Ocak'ta yapacağımız Olağanüstü Genel Kurul'la ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. UEFA'nın bu konudaki beklentilerini aldık. Bu beklentilerin karşılanmaması halinde ise uygulanacak müeyyideler nelerdir, bunları konuştuk. UEFA ile ilişkilerimiz gayet iyi. Karşılıklı güven esasına dayalı olarak devam ediyor.

İnşallah bütün takımların hiçbiri suçlu çıkmaz, yanlış bir şey yapmamışlardır. Hiç kimse cezayla muhattap olmaz. Tabii bu görüşmelerin hepsi varsayımlar üzerine yapılıyor. 8 takımın ismi geçiyor."

UEFA'DA TFF GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ / WEB TV

AYDINLAR'IN BASIN MENSUPLARIYLA KAMERASIZ SOHBETİ İSE ŞÖYLE:

"Toplantı son derece olumlu ve sıcak geçti. Türk futbolu için gereken bütün kolaylıkları göstereceklerini ifade ettiler. Bu durum tamamen bizi ilgilendiriyor. Yani Türkiye ligini. Hiç bir şekilde bize karışmayacaklar. TFF'nin iç bünyesinde olan hadise olduğu için kararımıza saygı duyacaklar. Şike dosyası 8 takımı ilgilendiren bir konu. İnşallah hiç bir takım suçlu çıkmaz, sonuçta varsayımlar üzerine bu toplantılar oluyor. Bütün dikkatler şimdi 26 Ocak'ta yapılacak genel kurula çevrildi"

ÖZEL BİLGİ

Öte yandan 26 Ocak'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda UEFA Gözlemcisi olarak Şenes Erzik görev yapacak...Daha önce "UEFA genel kurula gözlemci gönderiyor ve gelişmeler yakından takip edilip, rapor edilecek" şeklindeki haberler üzerine Şenes Erzik'in genel kurulda olacağı öğrenildi.

UEFA genel kurulu çok önemseyip bir başka ismi göndermeyecek ve UEFA'nın Asbaşkanı Şenes Erzik, olumsuz bir durum görürse raporunu iletecek...lpmü

İŞTE ŞİKE DOSYASINDA ADI GEÇEN 8 TAKIM

Fenerbahçe, Beşiktaş, Manissaspor, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Giresunspor

GÖRÜŞME İLE İLGİLİ TFF'DEN ŞU AÇIKLAMA YAPILDI:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, başkanlığındaki TFF Heyeti bugün İsviçre'de UEFA'nın yöneticileri ile futbol kamuoyunun gündemindeki konuları görüştü. UEFA'nın Nyon'daki merkezinde yapılan toplantı TFF adına Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın yanı sıra Yönetim Kurulu üyesi Yunus Egemeneoğlu ve TFF Baş Hukuk Müşaviri Prof. Dr. İlhan Helvacı katıldı.

26 Ocak'ta yapılacak TFF Olağanüstü Genel Kurulu ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve UEFA Hukuk İşleri Uzmanı Alasdair Bell yer aldı.

Toplantıyı takip eden basın mensuplarına açıklama yapan Aydınlar, '' Toplantı son derece olumlu ve sıcak geçti. 26 Ocak'ta yapacağımız olağanüstü genel kurulla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. UEFA'nın bu konudaki beklentilerini aldık. Bu beklentilerin karşılanmaması halinde uygulanacak müeyyideler nelerdir, bunları konuştuk. UEFA ile ilişkilerimiz son derece iyi. Karşılıklı güven esasına dayanıyor'' dedi.

TFF Başkanı, UEFA ile ilişkilerinin gayet iyi olduğunu belirterek, ilişkilerinin karşılıklı güven esasına dayandığını ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz