GeriSpor TFF hakemlere sahip çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TFF hakemlere sahip çıktı

TFF hakemlere sahip çıktı

Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı'nın eleştirisine uğrayan Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) ve hakemlere sahip çıktı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı'nın   dünkü toplantısı sonrası yapılan açıklamaya dikkat çekilirken, “MHK'ya ve  hakemlerimize olan inanç ve güvenimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz”  denildi.

Federasyonun, kulüplerin görüş ve düşüncelerine her zaman büyük önem  verdiği belirtilen açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı'nın bildirisinde yer alan,  Merkez Hakem Kurulu'na karşı güvensizlik bildiren cümlelere dikkat çekildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Hatırlatmak isteriz ki, bugün tüm dünyada profesyonel spor, yaşanan  müthiş rekabete bağlı olarak büyük bir gelişme göstermektedir. Özellikle futbol  gibi spor endüstrisinin lokomotifi olan yaygın ve gelişmiş branşlarda, bu gelişme  çok daha süratli olmaktadır. Gelişime bağlı olarak futbol her geçen gün daha  hızlı, ikili mücadelelerin çok daha yoğun ve sert yaşandığı bir oyun haline  gelmektedir. Bu nedenle, müsabakaları yöneten hakemlik müessesinin de önemi  artmakta ve endüstri içerisindeki rolü sürekli büyümektedir.

DÜNYADAKİ GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

Bugün, gelişmiş tüm futbol endüstrilerinde ve ülkemizde hakem hataları  konusu özenle ele alınmakta ve konuya son derece bilimsel olarak  yaklaşılmaktadır. Amaç, var olan olası hata oranlarını minimuma indirmek ve  endüstrinin bu önemli parçasını daha sağlıklı işler boyuta getirmektir. UEFA ve  FIFA da bu konuda farklı çalışmalar gerçekleştirmekte, birçok öneriyi dikkate  alarak denemelerde bulunmakta, bazı farklı uygulamaları hayata geçirip sonuçları  hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hatalar olmaktadır. Bu hatalar,  hakemlik müessesesinin bir parçasıdır. Tüm futbol yönetim kurumlarında olduğu  gibi Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK de bu hataları en aza indirebilmek için  çalışmalarını sürdürmektedir. Unutulmaması gerekir ki, hakemlerimiz futbol  ailemizin son derece önemli bir parçasıdırlar ve onların performansları,  futbolumuzun sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi adına son derece önemlidir. Bu  süreç içinde 'güven' sözcüğünü hakemlik müessesemiz adına pozitif olarak  kullanmamız gerektiği düşüncesindeyiz. Aksi yaklaşımlar, çözüm yolunda atılan tüm  iyi niyetli adımlara sekte vurmaktadır. Görüşümüz, bu süreçte hakemlerimize  destek olunması yönündedir ve tüm futbol ailemizden beklentimiz bu yöndedir. Bu  vesileyle, Türkiye Futbol Federasyonu olarak Merkez Hakem Kurulumuza ve  hakemlerimize olan inanç ve güvenimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.”

Kulüpler Birliği Vakfı'nın, kendileriyle paylaşmak istediği görüşlerin,  federasyon için son derece önemli olduğu da ifade edilen açıklamada, sorunlar ve  çözüm önerileri konusundaki görüş ve talepleri dinlemek, onlara yapılan  çalışmalar hakkında bilgi vermek ve birlikte çözüm yolları oluşturmaktan  duyulacak memnuniyet dile getirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle