« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF 3 futbolcuyu affetmedi

TFF Hukuk Müşavirliği, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kardemir Karabükspor-Bursaspor ve Kayserispor-Adanaspor maçlarında kırmızı kart gören Mabiala, Josue ve İbrahim Dağaşan hakkında şok kararlar verdi. Kırmızı kartların 'bilerek, planlı biçimde görüldüğü' kanaatine varan kurul, oyuncuları PFDK'ye sevk etti. Karabükspor'un hocası Tolunay Kafkas da, oyuncusu Mabiala'yı kırmızı kart görmesi yönünde teşvik ettiği için PFDK'den 1 maç ceza aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

sporx'in haberine göre; TFF Hukuk Müşavirliği, disiplin talimatına yeni eklediği 'Bilinçli kart görme' maddesi kapsamında ilk kez bir sevk gerçekleştirdi.

Kurul, Karabükspor-Bursaspor karşılaşmasının 90+3 ve 90+4. dakikalarında ikinci sarı kartlarını görerek Süper Lig'deki maçlarını oynamayı hedefleyen Karabüksporlu Mabiala ve Bursasporlu Joseu'yi bu madde kapmasında Disiplin Kurulu'na sevk etti.

Kurul ayrıca PTT 1. Lig takımlarından Kayserisporlu İbrahim Dağaşan'ı da yine aynı madde kapsamında disipline evk etti.

Gördükleri bilinçli kartlarla hafta sonu oynayacakları lig maçlarında görev yapmayı planlayan futbolcularun bu planları TFF'nin sevkiyle suya düşmüş oldu. Futbolcular, bu sevkle 2'şer maç men cezasıyla karşı karşıya kalmış oldu.

TFF 3 futbolcuyu affetmedi BİLEREK KART GÖRDÜLER: 2'ŞER MAÇ CEZA
TOLUNAY KAFKAS: HATA YAPTIK
Bu arada Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kardemir Karabükspor teknik direktörü Tolunay Kafkas'a, Bursaspor maçında Mabiala'ya bilinçli kırmızı kart görmesini sağladığı gerekçesiyle 1 maç soyunma odası ve yedek kulübesine girmeme ile 13 bin lira para cezası verdi.

Tolunay Kafkas, ceza ile ilgili konuşurken kart olayının bilerek kurgulanmış bir şey olmadığını ifade etti, şöyle dedi: "Spontane gelişti. Mabiala diğer maçta oynamak istediği için biz de bunu uygun bulduk. Neyse cezamız çekeriz, sorun değil. Federasyon bu konuda haklıdır. Hata yapmışız ve federasyon da bu cezayı verdi. Talimat onu gerektiriyorsa, biz de hata yaptıysak, bu cezayı çekeceğiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz