« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TFF 1. Lig kulüplerine müjde

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, yeni sezonda TFF 1. Lig ekiplerinin deplasman giderlerinin karşılanacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen TFF 1. Lig yeni sezon fikstürü çekiminde açıklamalarda bulunan Arif Koşar, göreve geldikleri günden itibaren mesailerini kulüplerin gelişmesi ve kulüplere kaynak ayırmak için harcadıklarını belirtti.

“Türkiye'de gidilmedik kulüp, görülmedik tesis kalmayacak” prensibi çerçevesinde çalıştıklarını aktaran Koşar, “Karşılıklı iletişimin sonucunda, TFF Yönetim Kurulu olarak TFF 1. Lig'de yer alan kulüplere önemli bir destek paketini hayata geçirme kararı aldık. Son 2 yıldır Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig takımlarının deplasman giderlerini karşılayan TFF, bu sezonla birlikte TFF 1. Lig takımlarının da uçak, otel, yemek gibi deplasman giderleri karşılayacak. Kulüplerimizi önemli bir mali yükümlülükten kurtaracağız” diye konuştu.

Özellikle alt yapıya verdikleri öneme dikkati çekerek, “Altyapımızdaki kabiliyetli futbolcularımızı eğiterek gün yüzüne çıkarabilirsek, futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir ülke haline geliriz” ifadelerini kullanan Arif Koşar, güzelliklerin yaşanacağı, centilmenliğin ön planda tutulacağı bir sezon dileğinde bulunarak sözlerinin tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler