Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Teziç: Aşkın'ın tutuklanmasında belirsizlik var

  Hürriyet Haber
  22 Ekim 2005 - 19:22Son Güncelleme : 22 Ekim 2005 - 19:22

  Van 100'üncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ı cezaevinde ziyaret eden YÖK Başkanı Erdoğan Teziç : "Bir rektörü öyle bir ortamda görmek çok üzücü" dedi.

  Konuşmasına "Olanları meslektaşlarımızdan dinlemek arzusunu taşıyorduk" diyen Aşkın şunları söyledi: "Toplantıdan önce Yücel Aşkın'ı tutukevinde ziyaret ettim. Bir rektör arkadaşımızı tutukevinde ziyaret etmek üzücü bir tabloydu. Bir rektörün belirsizlikler içinde tutukluluk halinin devamı bizi daha baştan bu noktada üzüntüye boğdu. Onun için de rektörler komitesinde görüşlerimizi dile getirirken bu üüntünümn tutuklukuk haline yol açan nedenlerin belirsizliğine karşı duyarsız kalamazdık. "

  "Cumhuriyet'in en önemli eserlerinden biri olan üniversitelerin Türkiye'nin  geleceğinde önemli rol oynayan kurumlar" olduğunu söyleyen Teziç : "O bakımdan biz Cumhuriyet'e sahip çıkarken onun bütün değerlerine de sahip çıkmak, rektörlerin üniversitelerdeki görevlerini yerine getirirken bu inançla yollarına devam edeceğini bir kez daha belirtmek istedik " diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı