Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Tezgahlarda hem okul forması, hem serbest kıyafet

  DHA
  11 Eylül 2014 - 10:53Son Güncelleme : 11 Eylül 2014 - 10:56

  Eğitim Yılının açılmasına günler kala velilerde tatlı telaş yaşanırken okul formaları satan sektörde ise durgunluk ve belirsizlik hüküm sürüyor. Tezgahlarda ise hem okul forması, hem de alternatif kıyafetler bulunduruluyor.

  Geçtiğimiz yıl okul kıyafetlerinin serbest bırakılmasıyla özellikle okul üniforması toptancı ve bu ürünleri satanlar büyük zarara uğramıştı. Bu yıl kıyafet konusu ise eski ve yeni velililerin okulda alacağı ortak karara bağlanırken mağazalarda alternatif giyimler de bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor.

  Kemeraltı çarşısında okul önlüğü satan esnaf Ecüment Merttürk çarşıda sektör genelinde durgunluk yaşandığın belirterek, "Okulların açılmasına günler kala hala kıyafet konusunda bir karmaşa yaşanıyor. Ne satacağımızı şaşırdık. Sadece üniforma değil gelecek taleplere karşı 30’un üzerinde çeşit değişik renkli tişörtler de bulunduruyoruz. Henüz daha velilerden beklenen ilgiyi göremedik. Gelen veliler de serbest kıyafet uygulamasın bütçelerinin sarsmasından şikayet edip üniformaya dönülmesini istiyor. İçlerinde özel ve devlet okullarının ürün anlaşması yaptığı mağazalarda ise fiyatlar çarşıya göre çok daha yüksek. Çarşıda üniformalar 30- ile 45 TL arasındaki satılırken okulların anlaştığı mağazalarda ise üzerinde okul ismi yazılı üniformalar 150 ile 200 TL arasında etiket taşıyor. Piyasada bir fiyat uçurumu var. Veliler de buna tepki gösteriyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı