"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Tezgah yavru lüfer dolu

HAFTA Sonu balık almak için Ulus Hali’ne gittim. Çinekopun olmadığı tezgah yok...

Dün sabahta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı aradım, o bir yere bağladı, diğeri başka bir yere, başka bir numara falan verdi derken...
Yavru lüferleri yemeyelim diye ekranlarda sürekli gösterilen ne oluyor? “Seninki kaç santim’ kampanyasında 25 cm’den küçük lüfer ve 30 cm’den küçük levreğin avlanmaması amaçlanıyordu.
Bakanlık 20 cm’den küçük lüferlerin avlanmasını genelgeyle yasakladı. Ancak avlanma sezonu başlayınca tezgâhlar yine 10 cm boyundaki lüfer yavrularıyla doldu.
Ulus Hali’nde hemen hemen her tezgahta çinekop mevcut...
Yazık yani...
Eray ŞAHİN

Bir Türk Telekom hikayesi


BABAM emekli bir devlet memuru. 70’li yaşlarında, bypasslı ve kalp yetmezliği sorunu var. Ankara’da uzun süre kalmadığı için, gereksiz yere kullanmadığı telefona gelen faturalardan bıkıp iptal etmeye kalktı.
Türk Telekom’a gidip iptal ettirmek istediğini söyleyince bin dereden su getirmişler. En sonunda bir aklı evvel “Amca 11 Kasım’a kadar donduralım, ondan sonra gel yap işlemini” demiş.
Babam da 17 Ekim’de Türk Telekom’a gidip iptal işlemini tamamlamak istediğinde karşısındaki görevli 11 Kasım’da gelmesini söylemiş.
Bunun üzerine Türk Telekom’un 4441444 no’lu hattını aradım. Bir de web sitesinden şikayet formu doldurayım dedim. TC kimlik numarasını istiyorlar, ne alaka? Fax istiyorlar; ya yoksa babamın evinde faks? Hem e posta denen şey var, faksa ne gerek var ki?
Neticede vermek istemediğim bilgilerimi de verdim, bakalım şikayet yerine ulaşabilecek mi? Gereken işlemler yapılacak mı?
Çok merak ediyorum, ama açıkçası pek umutlu değilim./images/100/0x0/55eaf854f018fbb8f8a27994
Son bilgi; babama ‘27 Kasım günü gelin işlemi yapalım’ demişler. 27 Kasım Pazar’a denk geliyor! Tanyel YILMAZ

Tehlikeli duvar

GAZİOSMANPAŞA’da İçaçan Sokak ile Kader Sokak birleşiminde gerçekten tehlikeli yükseklikte hiç bir önlem alınmamış, kaldırım yanında bir duvar var. Burası yürüyen insanlar için hep tehlike oluşturuyor.
Konu ile ilgili olarak Çankaya Belediyesi’ne mail atmama rağmen, hiç bir şey yapılmamış vaziyette tehlike devam ediyor.
Zaten park konusunda son derece sıkıntılı bir bölge, bari çoluk çocuk düşüp de felaketler yaşamayalım.
Fahrettin KURKLU
X