Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tezgah kelimesi futbolumuzu yaralar

Polat’ın F.Bahçe derbisi sonrası "Tezgah var" sözüne gönderme yapan Demirören, "Biz ne federasyonu, ne de hakemleri hedef aldık, geçmişe dikkat çektik. Çok konuşan çok hata yapar" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, "Tezgah" kelimesinin kullanılmasının Türk futboluna zarar vereceğini söyledi. Radyospor’da, Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi Mete Düren’in yaptığı "Ameliyat Masası" isimli programa konuk olarak katılan Demirören, G.Saray Kulübü Başkanı Adnan Polat’ın geçen haftaki F.Bahçe derbisi sonrası söylediği "Tezgah var" lafının hatırlatılması üzerine, şu yorumu yaptı:

Hepimiz yara aldık

"Tezgah diye bir şey olma şansı yok. Her takım aleyhine veya lehine verilen kararlarda hepimiz yara aldık. Şu anda şampiyonluğa 4 takım adaydır ve sonuna kadar mücadele edecektir. Tezgah kelimelerini kullanmak Türk futboluna zarar vermektir. Biz bir kez, aralık ayında konuştuk, sonra da sustuk. Biz ne federasyonu, ne de hakemleri hedef aldık, geçmişe dikkat çektik. Şunu gördük ki, çok konuşan çok hata yapar. Hatada hep art niyet, tezgah arıyoruz. Belki bunlara ben de dahildim ama yanlıştan dönmek lazım. Bu iş sadece hakemle bitmiyor. Hakem hata yapıyor, hemen bir kulüp başkanı çıkıyor ’Federasyonu devirelim’ diyor. Bizim kafa olarak bunlardan kurtulmamız lazım.

Denizli’yi bırakmam

Gördüğü kırmızı kart nedeniyle İbrahim Toraman’a sitem eden Demirören, Mustafa Denizli’ye de sahip çıktı. Demirören, "Mustafa Denizli’den memnunuz. Kendisi de Beşiktaş’ta çalışmak isityor, iş sadece resmi evraka kaldı. Denizli gibi kişilik sahibi bir insanın 3 takımı da şampiyon yapmadan Beşiktaş’tan ayrılmasını istemiyorum. Bizim şartlarımıza uymayacak bir futbolcuyu Nobre de olsa takımda tutmam" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz