« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tezcan Yıldırım, Sercan'ın izinde

Bursaspor'un genç yıldızı Sercan Yıldırım'ın kardeşi Tezcan Yıldırım yeşil- beyazlı ekibin bir yandan altyapısında futbol eğitimini sürdürürken, bir yandan da ağabeyinin 6 yıl önceki görevi gibi A takım maçlarında top toplayıcılık yapıyor. Küçük Yıldırım'ın tek hayali ise ağabeyi Sercan gibi bir futbolcu olmak.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Son günlerde ismi gündemden düşmeyen, transfer döneminin gözde ismi, Bursaspor'un alt yapısından yetiştirdiği 10 milyon euroluk genç yıldız Sercan Yıldırım 6 yıl önce top toplayıcılık yaptığı Bursaspor'da A takıma kadar yükseldi.

Dönemin Bursaspor teknik direktörü Samet Aybaba'nın keşfettiği Sercan şimdilerde büyük takımların gözdesi. Kardeşi Tezcan Yıldırım da ağabeyinin 6 yıl önce yaptığı görevi üstlenerek, A takım maçlarında kale arkasında top toplayıcılık yapıyor. Küçük Yıldırım, bir yandan da Bursaspor'un alt yapısında futbol eğitimini sürdürüyor. Tezcan'ın en büyük hayali ise ağabeyi Sercan gibi isminden sözettiren bir futbolcu olabilmek.

HAYRANLIKLA İZLEDİ

2010 Dünya Kupası play-off karşılaşmaları nedeniyle lige verilen arada Bursaspor'un önceki gün Atatürk Stadı'nda Çanakkale Dardanelspor ile yaptığı hazırlık maçında top toplayıcı olarak görev yapan Tezcan Yıldırım, maç boyunca kale arkasından ağabeyini hayranlıkla izledi.

Gözünü bile kırpmadan Sercan'ı izleyen küçük Yıldırım, maç sonunda da hemen futbolcuların yanına koştu. Tezcan, sakatlıktan yeni kurtulan ve bu maçta 60 dakika forma giyen ağabeyi Sercan'ın iyi oynadığını belirtti. Tezcan, "Ben de onun gibi yıldız oyuncu olmak istiyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler