"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

Tez sayısında rekor sayı

Dokuz Eylül Hastanesi Acil Tip Anabilim Dalı Ögretim Üyesi ve Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Gürkan Ersoy, bu yılın başından beri deneysel çalışmalarda büyük başarılara imza attıklarını söyledi.

Ersoy, bu yıl bilimsel araştırma ve asistanların bitirme tezlerinde daha yüksek kaliteye önem verilmeye başlandığını söyledi. Ersoy, “Konusunda marka ve okul olan anabilim dalımızda artan asistan ve öğretim üyesi sayısı ile birlikte, gücümüz ve de kapasitemizin üzerinde çalışmaya devam ederek hasta bakımına devam ederken diğer yandan da kaliteli bilimsel çalışmalarımızın sayısını hızla arttıracağız. Amaç bu çalışmaların yurtiçi ve dışı saygın bilimsel dergilerde yayınlanmasını sağlamak. Bu yıl anabilim dalımızda gerçekleştirilen tez sayısı, rekor seviyeye ulaştı ve 10’un üzerine çıktı” diye konuştu.

Amerikalı diş hekimi Türk vatandaşı oldu

Amerikalı Diş Hekimi Trent Loiseau, Türk vatandaşı oldu, Türkçe’yi öğrendi ve diplomasının denkliğini de aldı. Şimdi ise Diş Hekimi Oya Akalın tarafından kurulan Düet Diş Kliniği’nde mesleğini sürdürüyor. Türklerin çok sıcakkanlı olduğunu söyleyen Loiseau, “İzmir’e aşığım. İzmirliler çok sosyal ve çağdaş insanlar. Burada mesleğimi yapmaktan mutluyum” dedi. İzmirli Sibel Loiseau ile evli olan Trent Loiseau, iki çocuk babası.

Tınaztepe’ye anlamlı ziyaret

Central Hospıtal kurucusu Dr. Özer Gürbüz ve Dr. Mahmut Akdoğan, Özel Tınaztepe Hastanesi’nin kurucusu Dr. Mehmet Bektur’u ziyaret etti. Hastaneyi beğenen yöneticiler, “Her bölüm hastanede mevcut. Güzel düşünülmüş” dediler. Bektur ise, hastane olarak vatandaşın hizmetinde olduklarını aktardı.

X