Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TEV bursiyerleri bir araya geldi

  Umut ERDEM / ANKARA
  17 Ekim 2003 - 20:29Son Güncelleme : 17 Ekim 2003 - 20:29

  TÜRK Eğitim Vakfı'nın Ankara'da yaşayan bursiyerleri, bağışçıları ve yöneticileri Dedeman Otel'de düzenlenen bir kokteyl ile bir araya geldi.

  120 bin civarında bursiyere sahip olan TEV'in buluşma gecesine yaklaşık 130 bursiyer katıldı. Gecede TEV Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağışçılar TEV ile ilgili görüşlerini aktaran konuşmalar yaptılar. Konuşmaların ardından ise sinevizyon gösterisi ile TEV ve TEV'in projeleri hakkında bursiyerlere bilgiler aktarıldı. Bursiyerler gecede doldurdukları formlar ile de TEV'le olan iletişimlerini güçlendirdiler.

  Gecenin konuşmacılarından TEV yurtdışı bursiyerlerinden Alarko Ankara Genel Müdürü Güneri Ünal, TEV'lilik ruhunu pekiştirme ve yıllardır kopuk olan iletişimi güçlendirme amaçlı olarak bir araya geldiklerini söyledi. 1975 yılında TEV'den burs alarak Amerika'da master yapan Ünal, ‘‘TEV'in bize sağladığı imkanları, bizim şimdi ihtiyaç sahiplerine sağlamamız gerekiyor’’ dedi. Ünal TEV'in diğer burs veren kuruluşlardan farklı olduğunu belirtti: ‘‘TEV Atatürkçü düşünce doğrultusunda öğrenci yetiştirmeyi hedefleyen bir kuruluş.’’

  Atatürk'ün yurtdışına gönderdiği 750 öğrenci arasında olan ve Vehbi Koç ile birlikte TEV'in kurucuları arasında yer alan Şahap Kocatopçu da geceye katılan TEV yöneticileri arasındaydı. Kocatopçu konuşmasında Türkiye'nin doğusu ile batısı arasında büyük bir eğitim uçurumu olduğunu aktararak, ‘‘Bu uçurumu kapatmak için çalışmalıyız’’ dedi. Kocatopçu, geceye gelen TEV üyelerine Gebze'de açılan ve yüksek yetenekli öğrencilerin öğrenim görebileceği TEVİTÖL isimli okul hakkında da bilgi verdi. Geceye katılan bağışçılardan Şükran Karagözoğlu ise Türkiye'de en iyi çalışan ve en başarılı vakıf olarak TEV'i gördüğünü belirterek, bu nedenle mal varlığını TEV'e bağışladığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı