İZMİR HABERLERİ

TEV 50. yaşını coşkuyla kutlayacak

DHA
26.04.2017 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

TÜRK Eğitim Vakfı'nın (TEV) 50. yılı, 8 Mayıs tarihinde Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenecek büyük bir konserle İzmir'de de kutlanacak.

Türkiye'nin en büyük vakıflarından biri olan TEV, 50. yılını tüm Türkiye'de coşku içerisinde kutluyor. TEV'in 50. yıl kutlamaları kapsamında İzmir'de düzenlenecek etkinliğin basın toplantısı, TEV İzmir Yönetim Kurulu üyeleri, etkinlik sponsorları, etkinlikte sahne alacak koroistler ve basın mensuplarının katılımıyla Mövenpick Otel'de gerçekleştirildi.

İZMİR TEV İÇİN ÇOK ÖZEL

TEV'in 50 yıldan bu yana eğitime destek için yorulmadan faaliyet gösterdiğini belirten TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar, “TEV'in Türkiye'deki ilk şubesi İzmir şubesidir. Bu sebeple İzmir TEV için çok özel bir şehirdir. Biz de vakfımızın 50. yılını, İzmir'e yakışacak büyük bir konserle kutlayacağız. 40 kadınımızın sahnede olacağı bu konserde, Çağan Irmak, Çiğdem Erken ve Berna Laçin de bizlerle olacak. Kadınlarımız gerçekten günlük işlerinden, mesailerinden fedakarlık yaparak bu konsere hazırlandı. Sponsorlarımız da bizlere çok büyük destekler sağlayarak konserimizin kitlelere yayılması konusunda önümüzü açtılar. Ben hem kadınlarımıza, hem sponsorlarımıza, hem de bizlere destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyor ve herkesi 8 Mayıs'ta TEV'in 50. yıl coşkusunu bizimle birlikte yaşamaya davet ediyorum" dedi.

DESTEK ÇIĞ GİBİ

Soybayraktar'ın ardından söz alan TEV Ege Bölge Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Salih Özen ise, etkinliğe sağlanan desteğin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “İzmirli kadınlarımız farkını ortaya koymuştur. İzmir farkını ortaya koymuştur. Biz İzmir'in duayen isimlerinden oluşan bir yönetim kurarak henüz çok kısa bir zaman önce yönetimi devraldık. Ama yönetimimize ve vakfımıza destekler çok kısa sürede çığ gibi büyüdü. Bu etkinliğimizde de şimdiden binlerce bağış aldık. Çocuklarımızın eğitiminde kullanılacak bu bağışların bu miktarda olması bizleri çok mutlu etti" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden TEV 50. yaşını coşkuyla kutlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEV 50. yaşını coşkuyla kutlayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı