Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tetra Pak'ın vârisine 10 ay tecilli hapis

  Hürriyet Planet
  01 Ağustos 2012 - 17:59Son Güncelleme : 01 Ağustos 2012 - 18:03

  Sıvı gıda işleme ve paketleme devi Tetra Pak’ın vârisi Hans Rausing, eşi Eva Rausing'in cesedini iki ay boyunca evde sakladığı için 10 ay tecilli hapis cezasına çarptırıldı.

  Londra'da mahkemeye çıkan 49 yaşındaki Rausing, kullandığı maddelerin de etkisiyle, böyle bir davranışta bulunduğunu kabul etti.

  Hakim Richard McGregor-Johnson, uyuşturucu tedavisi görmesine karar verilen Rausing'in benzer bir suç işlemesi halinde hapse gireceğini belirtti.

  İngiltere’nin en zenginleri arasında bulunan Rausing 9 Temmuz'da trafik kurallarına aykırı araba kullandığı ve uyuşturucu aldığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Bunun üzerine ünlü milyarderin Londra’nın Chelsea mahallesindeki evine aramaya giden polisler, Rausing’in iki ay önce vefat eden eşi Eva Rausing’in çürümekte olan bedeni ile karşılaşmıştı. Dört çocuk annesi Eva’nın bedeni yatağa yakın bir yerde, giysi ve çöp yığınının altında bulunmuştu.

  Hans Rausing tutuklandıktan sonra, polisin sorularına yanıt veremeyecek durumda olduğundan, öncelikle tıbbi tedavi görmesi sağlanmıştı.

  Otopsi raporunda, Eva’nın 7 Mayıs'ta öldüğü açıklandı. Raporda ayrıca, Eva’nın bedeninde uyuşturucu kalıntılarına rastladığı bilgisi de yer aldı.

  Uyuşturucu bağımlısı oldukları bilinen Rausing çifti, 1980’lerde bir uyuşturucuyla savaş kliniğinde tanışmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı