« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tetikçi suçlaması

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Önder, Antalya’daki rezaleti ‘çirkin tezgah’ olarak değerlendirdi.

‘‘Spor teşkilatlarının içinde altyapı hazırlanarak gönderilen tetikçiler, sonuçları belirliyor’’ diyen Aydın Başkanı, Rize maçının hakemi Çelik'in telefon dökümlerinin çıkarılmasını istedi.

SAHADA KAZANILMIYOR Aydınspor'un, Ç.Rize maçında hakem Mutlu Çelik tarafından nasıl katledildiğine televizyonlarının başındaki milyonlarca kişi tanık olurken, yüreği yanan Başkan Tansel Önder ağır suçlamalarda bulundu. Maçların sahada kazanılmadığını öne süren Önder, ‘‘Ankara'da, spor teşkilatlarının içinde altyapı hazırlanarak gönderilen tetikçiler, sonuçları belirliyor’’ dedi.

BÜLENT YAVUZ, MHK'DE ‘‘Konya'da yaşadığımız, 5 yıl sonra Antalya'da tekrarlanan çirkin tezgahın kurbanıyız’’ diyen Önder, ‘‘Konya'daki maça da hakem Bülent Yavuz, tetikçi olarak gönderilmişti. Bizi 2-1 mağlup etmeyi başardıktan sonra da emekliye ayrıldı. Şu anda MHK'de EPAK (Eğitim, Planlama, Araştırma Kurulu) Başkanı. Antalya'da da Çelik, Aydınspor'un ipini çekti’’ diye konuştu.

PİSLİKLER GÖRÜLÜR Aydın halkının namus ve şerefiyle oynandığını vurgulayan Önder şöyle konuştu: ‘‘Federasyon, maça çıkmadan önce Çelik'in cep, ev ve otel telefonlarından yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını ortaya çıkarmalı. Tüm pislikler gözler önüne serilir. Çelik, bir zavallı. Hakem camiası, onun gibileri içinden çıkarmalı. Sokaktaki tetikçilerden hiçbir farkları yok.’’

EGE'Yİ BİTİRDİLER Çelik'in, amatör maç yönetmek için bile Aydın'a gelmemesini isteyen Önder, ‘‘Şampiyonlar, nasıl olsa Ankara'da belirleniyor. Senaryo yazılıyor, perdeye konuyor, biz figüranız. İzmir kulüplerinin, güçlenmek için İzmirgücü'nü oluşturmasına gerek yok. Ege'yi bitirdiler. Birden fazla takımı 1.Lig'e çıkarmak istiyorsak, biz de Ankara'ya baskı yapmalıyız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz