Teşvikler etkili oldu, E.C.A. Manisa’ya yeni yatırım yapacak

Hürriyet Haber
13 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Temmuz 2012 - 22:25

Bu yıl 60’ıncı yılını kutlayan Elginkan Holding’in E.C.A. markası ile faaliyet gösteren şirketi Emas, 2009’da fabrika açtığı Manisa’ya yeni bir yatırım daha yapmaya hazırlanıyor.

Elginkan Toplululuğu İdari Meclisi Üyesi ve Emas Genel Müdürü Cahit Köse, “Su vanası alanında üretim kapasitesini artıracağız. Önümüzdeki yıl Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 44 milyon Euro’luk bir yatırımla yeni bir fabrika kuracağız. Yatırım kararımızı teşvik paketi açıklanmadan önce aldık ancak Manisa OSB’de teşvik kapsamında olduğu için yararlanacağız” dedi.

Kapasite artırımı yaptı

Cahit Köse, bu yıl 30 milyon Euro’luk yatırım yaparak Manisa’daki OSB’deki mevcut fabrikalarının kapasitesini artırdıklarını belirterek, “Bu fabrikanda kombi üretiminin tamamı, vana üretiminin de bir kısmı faaliyete geçti. Panel radyatör bölümü de 2013’te aktif hale gelecek. Böylece kombide 400 bin adet, panel radyatörde 3.5 milyon metretül, valf ürünlerinde de 23 milyon adet yıllık kapasiteye ulaşacağız” diye konuştu. Yılın ilk yarısını 85 bin adet kombi, 700 bin metretül panel radyatör, 1500 adet yoğuşmalı kazan satışı yaptıklarını dile getiren Köse, “Isı sektöründe ikinci yarıyıl faaliyetleri daha yoğun geçiyor. Bu çerçevede 150 bin adet kombi, 1 milyon metretül panel radyatör ve 2 bin 500 adet yoğuşmalı kazan satışı hedefliyoruz” dedi. İhracat hakkında da bilgi veren Cahit Köse, şunları söyledi: “E.C.A. markasıyla 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirdiğimiz satış ile ısı grubu olarak yılın ilk yarısında, yaklaşık 30 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdik. 2012 yılı sonunda, bu gruptaki ürünlerin ihracatını 75 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyoruz. İngiltere, Almanya, Romanya, Ukrayna, Azerbaycan ve İran gibi pazarlara satış yapıyoruz.”

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı