MUĞLA HABERLERİ

"Teşvik tamam görev şimdi bizde"

AA / Ali Ballı
26.02.2016 - 11:02Son Güncelleme :

- Bodrum Belediye Başkanı Kocadon:- "Özellikle uçaklara verilen teşvik bizi oldukça mutlu etti. Şimdi artık görev biraz da bizlerde. Yöremizi yurt içi ve yurt dışında, bu teşviklerle tanıtıp, kendi yerimizi merak ettirmemiz lazım"

AA / Ali Ballı

MUĞLA (AA) - ALİ BALLI - Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı, "2016 Turizm Eylem Planı" paketiyle ilgili, "Özellikle uçaklara verilen teşvik bizi oldukça mutlu etti. Şimdi artık görev biraz da bizlerde. Yöremizi yurt içi ve yurt dışında, bu teşviklerle tanıtıp, kendi yerimizi merak ettirmemiz lazım" dedi.

Kocadon, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Davutoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a teşekkür etti. Turizm sektörü olarak zor bir süreçten geçildiğini ifade eden Kocadon, bir an önce hem yurt içi hem de komşularla ilgili sorunların çözülmesini istedi.

Turistlerin huzurlu ve güvende olduğu yerlere gittiğini anlatan Kocadon, "Sorunlar çözüldükten sonra, bu paketler turizmciye gerçekten bir nefes aldıracak" dedi.

Açıklanan paketin özellikle büyük tur operatörlerini ilgilendirdiğini ifade eden Kocadon, "Şimdi artık görev biraz da bizlerde. Yöremizi yurt içi ve yurt dışında bu teşviklerle tanıtıp, kendi yerimizi merak ettirmemiz lazım" diye konuştu.

- "700 kişiyle Bodrum'u tanıtacağız"

Bodrum'u yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlarda tanıtmaya devam ettiklerine dikkati çeken Kocadon, mayıs ayına kadar 700 kişilik bir grupla ilçeyi tanıtacaklarını belirtti. Bu gruplarda tur operatörleri, gazeteciler ve satış elemanlarının da olacağına değinen Kocadon, şöyle konuştu:

"Bu tanıtımın Bodrum'a maliyeti ilk etapta 1 milyon avroya yakın. Biz bunun bir kısmını sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler, otelciler ve Bodrum'daki yatırımcı arkadaşlarımızla karşıladık. Ön ödemelerini de yaptık. Bundan sonra da Kültür ve Turizm Bakanımız ile görüşmemiz lazım. Mücadeleyi bırakmadan turizm atağımızı, tanıtımımızı, ülkemizi iyi anlatırsak bu sezonda iyi geçireceğimizi tahmin ediyorum."

Kocadon, Bodrum'u ziyaret eden turistlerin çoğunlukla İngiltere, Hollanda, Belçika ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinden geldiğini bildirdi.

Bu yıl Hollanda'da da iyi bir tanıtım yaptıklarını ifade eden Kocadon, "Hollanda turizminde biraz olsun yükselme yakaladık. Bundan sonra en büyük atağımızı önümüzdeki günlerde Almanya'da yapacağız. Özellikle Muğla'nın turizmde ana damarları olan Bodrum, Marmaris ve Fethiye üçlemesiyle gidip ortak stant açacağız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden "Teşvik tamam görev şimdi bizde" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Teşvik tamam görev şimdi bizde" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı