Gündem Haberleri

  Testere cinayeti sanığına gözaltı

  Taylan YILDIRIM- Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  10.02.2011 - 16:52 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Urla İlçesi’nde, 6 yıl önce, kıskançılık krizine girip 16 yaşındaki Funda İşsiz’i 37 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan, CMK’nın 102’inci maddesi gereğince de tahliye edilen 24 yaşındaki Celalettin Erkal, hakkındaki karar Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi’nce onaylanınca yakalandı. Erkal, "Ben psikopat değilim, ’Testere’ filminden de etkilenmedim. Tahliye edildikten sonra gezdim, tozdum. Hatta öldürdüğüm sözlümün mezarını ziyaret ettim, dua okudum. Olay, namus meselesidir. Şu an çok pişmanım" diye konuştu.

  ACILI AİLE İSYAN ETTİ / WEB TV  


  2005 yılının Kasım ayında, Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektronik Bölümü öğrencisi, Celalettin Erkal, kız arkadaşı Urla Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Funda İşsiz’i 37 yerinden bıçaklayarak öldürmüş, cesedini, kullanılmayan bir otelin derin dondurucusuna koyup saklamıştı. Vahşi cinayet, Erkal’ın babası Selçuk Erkal’ın polise başvurmasıyla ortaya çıkmıştı. İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Celalettin Erkal, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza, sanığın yakınlarına olayı anlatıp polise teslim olması nedeniyle ömür boyu hapis cezasına çevrildi.

  Yargılama sürecinde, 2 kez Yargıtay’a giden dava dosyasıyla ilgili karar beklenirken, sanık Erkal, geçen 31 Ocak’ta, yeni yürürlüğe giren ve tutukluluk sürelerini düzenleyen Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun (CMK) 102’nci maddesi gereğince Uşak Cezaevi’nden tahliye edildi.

  YARGITAY DÜN ONANDI, BUGÜN YAKALANDI

  Tahliye kararı, kamuyounda ve İşsiz’in ailesinde büyük tepkiye neden olurken, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi’nin, yerel mahkemenin Erkal’la ilgili kararını dün (çarşamba) onadığı ortaya çıktı.

  Kararın ulaştığı İzmir Adliyesi’nde görevli İnfaz Savcısı Ali Nabi Tolmaç hemen Erkal’la ilgili yakalama emri çıkarttı. Emrin gönderildiği Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri de Erkal’ın tahliyesinin ardından kalacağını belirttiği Urla İlçesi’ndeki babası Selçuk Erkal, Menemen İlçesi’ndeki halası Emine Balaban’ın evlerine eş zamanlı baskınlar düzenledi. Erkal, babaevinde bulunamazken, halasının evinde yakalanıp gözaltına alındı. Yakalanmasının ardından Erkal, infaz işlemleri için İzmir Adliyesi’ne getirildi.

  ’NAMUS MESELESİ’

  Celalettin Erkal, Adliye’ye getirilişi sırasında DHA muhabirine, "Ben psikopat değilim. ’Testere’ filminden de etkilenmedim. Olayı, cep telefonunda gördüğüm mesajlar üzerine namusum için yaptım. Olay namus meselesidir" dedi. Funda İşsiz’le kendi aralarında sözlendiğini söyleyen ve hala söz yüzüğünü parmağından çıkarmadığı görülen Erkal, "Ben bir ay boyunca gezdim, tozdum. Bu sırada sözlümün mezarını bile ziyaret ettim, dua okudum. Af diledim. Sonra gören, tanıyan olur diye mezarlıktan kaçtım. Olay sırasında 18 yaşındaydım. Şu an çok pişmanım. Önce serbest bırakıyorlar, sonra tutukluyorlar. Bu nasıl devlet?" dedi. Erkal, Adliye’deki işlemlerinin ardından Bozyaka Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  İŞSİZ ÇİFTİ: ACIMIZ HAFİFLEDİ

  Bu arada, tahliye kararını öğrenince büyük tepki gösteren Funda’nın annesi Huriye ve babası Nazım İşsiz ise kararın yerinde olduğunu, acılarının bu şekilde hafifleyeceğini, Erkal’ın olması gerektiği yerin toplum değil, cezaevi olduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı