« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Testere artık evinizde

Serinin yeni çıkan 6. filminin ardından oyun yapımcıları da işin önemini farketti ve Testere'yi bilgisayarlara ve oyun konsollarına taşıdılar.

Bilinç Çilingiroğlu
SON GÜNCELLEME

Saw VI Fragmanı/ Video

Saw(Testere) oyunundan heyecan verici kareler/ Foto Galeri

Resimde de gördüğünüz gibi her şey o garip tuvaletten bozma depoda başladı ve sonrasında dünyada milyonlar Saw filminin hayranı oldu ve bir sonraki gelecek bölümü heyecan içinde beklediler. Bilgisayar sektörü de bu büyük piskopat "Jigsaw"ı oyunun içine dahil etmeye karar verdi. Oyun hem PC'de PS'de ve Xbox360'da oynanabilecek.

Filmin tüm senaryolarını yazan James Wan ve Leigh Whannel oyununda hikayesi yazmışlar. Oyunda filmdeki repliklere alışık olan sinema seyircisi yeterli derecede kaliteli diyaloğa ulaşma imkanına sahip olacak.

Oyunun hikayesi filmin gişe de en çok iş yapmış 1 ve 2. filmi kapsıyor. Filmdeki Dedektif David Tabb akıl hastanesinde uyanarak oyunu başlatıyor ve kahramanımız oluyor. Filmdeki en önemli unsurlardan biri olan anahtar oyunda da ön plana çıkıyor. Kurbanların kimi zaman kendini kurtarmasının tek yolu olan anahtarlar bazen kan dolu manzaralar yaratabiliyor, oynayacakları şimdiden uyarıyoruz. Çok kaliteli olmayan dövüş sahnelerinin açığını, harika müzik ve hikaye kapatıyor.

Filmin tüm serisini izleyip de kendini içinde hisseden kişilere bu oyun tam bir fırsat. Buyrun bakalım Jigsaw (Testere) sizi kesebilecek mi?


Bunları da Beğenebilirsiniz