Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Teslim olan 9 PKK’lıdan 8’i serbest

  Halil COŞKUN/SİLOPİ (Şırnak), (DHA)
  13 Aralık 2009 - 18:11Son Güncelleme : 13 Aralık 2009 - 18:11

  ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde güvenlik güçlerine teslim 9 PKK'lıdan 8’i ‘etkin pişmanlıktan’ yararlanıp serbest bırakıldı. PKK’lılardan R.Ö. ise tutuklandı.

  PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında faliyet gösteren 1’i kadın 9 PKK’lı 4 gün önce Silopi’den Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı’na gelerek güvenlik güçlerine silahsız olarak teslim oldu. Teslim olan “Ruşen’ kod adlı S.Y., ‘Hayri Durmuş’ kod adlı, E.E., ‘Berhudan’ kod adlı A.Z., ‘Kahraman Karacadağ’ kod adlı N.K.,‘Kadir Gever’ kod adlı F.K., ‘Agir’ kod adlı E.D., ‘Berhudan Fırtına’ kod adlı R.Ö., ‘Mervan’ kod adlı B.A. ve ‘Agir’ kod adlı E.Ö., Silopi’de adliyeye çıkarılmadı. Güvenlik görekçesiyle İlçe Jandarma Komutanlığı’na giden bir savcı tarafından ifadeleri alınan PKK’lılar daha sonra Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

  PİŞMANLIKTAN YARARLANMIŞ, YENİDEN DAĞA ÇIKMIŞ

  Diyarbakır’da 8 PKK’lı ‘etkin pişmanlıktan’ yararlanıp serbest kalırken, ‘Berhudan Fırtına’ kod adlı R.Ö., tutuklandı. R.Ö.’nün daha önce PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olduğu ve pişmanlık yasasından yararlanıp serbest kaldıktan sonra yeniden PKK’nın dağ kadrosuna katıldığı ve ikinci kez kaçtığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı