Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tesisler kazandırıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Seçkiner, ‘‘1 yılda 30 yıllık bütçe oluşturduk. Devletin spora yıllık verdiği 2.5 trilyonken, biz bir salondan 15 trilyon kazandık’’ dedi.

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner, 1998 yılında hayata geçirilen projelerle, sporun devletin sırtında bir yük olmaktan çıktığını söyledi. Seçkiner, 55. hükümetin spor politikası doğrultusunda 1997'nin ikinci 6 aylık diliminden başlamak üzere, atılan adımlarla büyük yol katedildiğini belirtti. Söz konusu süre içerisinde 379 milyon dolarlık kaynak yaratıldığını ifade eden Seçkiner şunları söyledi:

‘‘Bu bayrağı teslim ettiğimiz zaman, bizden sonrakilere daha iyiye götürülebilmesi için bir temel oluşturduk. 1 yılda, 30 yıllık bütçe oluşturduk. Devletin spora yıllık verdiği 2.5 trilyonken, biz bir salondan 15 trilyon kazandık. Devleti küçülttük, hantallıktan kurtardık. Tesisleri 49 yıllığına kiraya vererek, 379 milyon dolarlık kaynak yarattık. Personelimizi merkezlere toplayarak daha üretken olarak kullanma olanağı sağladık. Devlet, artık kiracıları sayesinde mal sahibi olmanın keyfini yaşıyor. Devletin tesislerdeki varlığı denetleyicilikten ibaret olarak kaldı.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz