Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tesis sıkıntımız var

Sutopu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün, Avrupa Şampiyonası elemelerinde başarılı sonuçlar alarak tarihinde ilk kez şampiyonaya katılma hakkı kazanan (A) Milli Takım'ın başarısının önemli olduğunu, ancak burada kalıcı olmanın daha önemli olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Akgün, yaptığı açıklamada, Birinci Lig'e çıkmalarının önemli olduğunu belirterek, “(A) Milli Takımımızın Avrupa'da Birinci Lig'e çıkması önemli. Ama kalıcı olmak daha önemli” dedi.

Mücadele edecekleri Avrupa Şampiyonası'ndaki ülkelerin çok güçlü olduğuna dikkati çeken başkan Akgün, “Avrupa'da 45 ülkede sutopu oynanıyor. İlk 12'si Birinci Lig'de, diğerleri ise (B) Ligi'nde mücadele ediyor. Geçen yıl İsviçre'deki maçlarda grubumuzda tüm rakipleri yenerek play-off'a kaldık. Play-off'ta da başarılı olarak tarihimizde ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etme hakkı kazandık” diye konuştu.

Vedat Akgün, milli takımın 1-12 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de Birinci Lig maçlarını yapacağını dile getirdi.
Sutopu sporunda yaşadıkları sorunları el birliğiyle aşmaya çalıştıklarını anlatarak, şunları söyledi:
“Sonuçta milli takımdaki sporcularımız üniversite mezunu, çalışan insanlar. Elimizden geldiği kadar hep birlikte mücadelemizi veriyoruz. 1 Eylül'e kadar sıkı bir antrenman ve kamp programları yaparak tarihimizde ilk kez mücadele edeceğimiz Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmayı arzuluyoruz. Oyuncularımız çok istekli ve hevesli. Onlar da heyecanla bunu bekliyor.”

“TESİS SIKINTIMIZ VAR”

Başkan Akgün, sutopu olarak en büyük sıkıntıyı ise tesis konusunda yaşadıklarını dile getirdi.

En büyük sıkıntılarının İstanbul'da tesisin olmaması olduğunu kaydeden Akgün, “Kamplarımızı mecburen İstanbul dışındaki şehirlerde veya yurt dışında yapıyoruz. Genel Müdürlüğün elinde yeterince havuz olmadığı için sıkıntılar olabiliyor. Bu konuda talebimiz var. Sinan Erdem Spor Kompleksi yanındaki havuzlarla ilgili beklentimiz var. İhalesi yapıldı. Bunun gerçekleşmesi halinde bu tesislerden ağırlıklı olarak biz faydalanacağız” diye konuştu.

Vedat Akgün, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası için Abdi İpekçi Spor Salonu'na kurulan portatif havuzların sökülerek İstanbul Tozkoparan'a taşındığını hatırlatarak, “Şimdi bu havuzlar Tozkoparan'a yapılıyor. Üstünün kapatılması halinde Yüzme Federasyonu ile birlikte buradan da yararlanacağız” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz