« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tesis atağı sürüyor

İstanbul Spor İl Müdürlüğü'nün ‘‘100 Gönüllü, 100 Tesis’’ projesi kapsamındaki 21. tesis ‘‘İl Müdürlüğü Hizmet Binası’’ hizmete girdi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
2 yıl önce Burhan Felek Spor Kompleksi içinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün arsası üzerine Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ile İstanbul Spor İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa yaptıkları tesis, 1 milyon dolara maloldu.

3.5 katı İl Müdürlüğü, 2 katı ise hakem derneğince kullanılan binanın her katı 520 metrekare oldu. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ile İstanbul Valisi Erol Çakır'ın büyük destekleri ile tesis fakiri İstanbul'u görkemli spor tesislerine kavuşturan Spor İl Müdürü Vedat Bayram şunları söyledi:

‘‘100 Gönüllü, 100 tesis projesi ile İstanbul'un dört bir yanından tesisler fışkırmaya başladı. 2001'de temelleri atılan bu tesislerimizi Temmuz ayına kadar gençlerimizin hizmetine açacağız.’’ Bayram, İstanbul'un modern bir Spor İl Müdürlüğü hizmet binasına kavuştuğunu belirterek, Taksim'deki eski binanın bir Spor Müzesi haline getirileceğini açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz