« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teşekkürler Vakıfbank: 3-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde İtalyan Foppapedretti Bergamo'ya boyun eğen Başkent ekibi, geçen yıl olduğu gibi ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Voleybolda ülkemizi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden Vakıfbank, final maçında İtalya'nın dünyaca ünlü ekibi Foppapedretti Bergamo takımına 3-0 yenilerek ikinci oldu. İtalya'nın Bergamo kentinde yapılan final-four serisindeki ilk maçında önceki gün Fransa'nın RC Cannes takımını 3-1 yenerek finalist olan Vakıfbank dün oynadığı final karşılaşmasında olağanüstü bir mücadele örneği gösterdi. Ancak kadrosunda Dünya Şampiyonu Küba Milli Takımı'ndan 3 oyuncu bulunduran Foppapedretti, seyircisinin de desteğiyle maçtan 3-0 galip ayrıldı. Vakıfbank geçen yıl da bu kupada ikinci olmuştu.

Bu arada karşılaşmayı izleyen bir grup bölücü, tribünde PKK bayrağı açıp, slogan attı. Final-four'daki ilk gün maçlarını mağlup tamamlayan Fransız RC Cannes ile İspanyol Tenerife arasındaki üçüncülük maçını ise Cannes 3-0 kazandı.

SALON: Palezetto Dello Sport

HAKEMLER: Peter Koncnik (**) (Slovakya), Andrei Miev (**) (Bulgaristan)

FOPPAPEDRETTİ BERGAMO: Antonella (***), Mireya (***), Marline (***), Darina (***), Irma (***), Anna (***) (Alessia **)

VAKIFBANK: Bahar (**), Tattiana (***), Angelica (***), Aysun (***), Christine (**), Nancy (**) (Hülya *, Duygu *, Ayşe *, Pelin *, Bahar Urcu *)

SETLER: 25-15, 25-18, 25-19
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler