"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Teşekkürler Terim

MİLYON dolarlar harcatan, Avrupa’da hedeflerini isimsiz Metalist’e elenerek kapatan Beşiktaş’ta tribünlerin boşalmasını sağlayan ve izleyenlere işkence çektirenlerin, takımı kişiliksiz, onursuz hale getirenlerin sonunu merak bile etmek istemiyorum.

Kimse kalkıp da, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimini suçlamasın. Oyuncuları aldıranlar, saha içinde oynatanlar teknik patronlardır. Yani Ertuğrul Sağlam. Taktik, kondisyon ve oyuncu tercihlerinin tek yetkilisidir. Parayı doğru yerlere harcatıp yetkini doğru kullanacaksın. O zaman Chelsea’den, Jose Mourinho’yu neden postaladılar!

Beşiktaş’ta taraftarın da, futbolcunun da, yönetimin de huzuru kaçtı. Zaten, sözleşmeli evlilikler fazla uzun sürmez. Mutluluk için, inanç ve sevgi olması gerek. Yönetimin Lucescu ile görüşmesi ve alternatif teknik adam arayışında olması Sağlam’ın da kafasını karıştırmış olacak ki, sahaya sanki veda kadrosu çıkarttı. Takımın temel taşlarını kulübede cezalandırıp, alt yapının yıldızlarına yer açtı. İyi ki Mehmet Ekşi gibi alt yapı profesörü var. Sezon başı kampından bu yana "Bobo’yu satın beni oynatın" diye yırtınan Batuhan’ın oynaması için illaki Fatih Terim’in milli takıma çağırması mı gerekliydi. Hırçın çocuk doğuştan golcü. Statik oynuyor. Her topla buluşuyor. Hava taaruzunda etkili, yerden teknik. Yeter ki, ceza alanında toplu buluşsun. Görevini fazlasıyla yapıyor. Teşekkürler Terim. Ama anlayana.

Ne ararsan var!

Cisse ve Delgado’nun herhalde sözleşmesinde her maçta ilk 11’de oynayacak diye madde var. Taraftarı olmadığı için her yıl adı değişen seneye mor menekşeler olacağı iddia edilen Hacettepe halı sahada oynamak için toplanmış isimsiz takım görüntüsünde. Tüm takımı ekonomik olarak toplasan bir Zapotocny etmez. Attıkları gol de Cisse ve Zapotocny’nin desteği hoş karşılanmadı.

İkinci yarıda sahanın en iyi oyuncusu Aydın oyundan alınırken kılı kıpırdamayan Cisse saha içinde kalıyordu. Dünyada taraftarlar ligi kurulsa iddia ediyorum Beşiktaş her yıl şampiyonluğa oynar. Duygu, dram, macera, protesto ve marş, ne ararsan var. Ama futbolu, herkes arıyor. Olumsuzluklara rağmen Beşiktaş şampiyon olur. Yeter ki, moraller ve motivasyon iyi olsun. Bu tablo bana geçen yılı hatırlattı. Sivas maçında takım galip iken protesto yükseldi, sezon bitiminde şampiyonluk iki maçla gitti. Tarih neden tekerrür etmesin.
X