Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teşekkürler Sultanlar

A Milli Bayan Voleybol Takımı, Dünya Grand Prix Finalleri'ndeki son maçında Brezilya'ya 3-1 yenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çin'de yapılan maçta ilk seti 21-25 kaybeden milliler, ikinci seti 25-23 alarak durumu eşitledi. Ancak 3. seti 20-25 ve 4. seti 15-25 kaybeden milliler maçtan yenik ayrıldı. Brezilya bu galibiyetle ve maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü ve ABD'nin son maçını oynamasını bekleyecek.

Salon: Ningbo Beylun
Hakemler: Hamit Alrousi (Birleşik Arap Emirlikleri), Pedro Fabian Concia (Arjantin)
Türkiye: Bahar, Gözde, Naz, Neriman, Eda, Neslihan (Gülden, Gizem, Esra, Nilay)
Brezilya: Pequeno, Silva, Menezes, Ferreira, Castro, Rodrigues (Oliveira, Sousa, Steinbrecher, Brait, Carvalho, Claudino)
Setler: 21-25, 25-23, 20-25, 15-25

İlk kez katıldık bronz madalya aldık

Filenin Sultanları”, tarihinde ilk kez final grubuna kaldığı Dünya Grand Prix'sinde 3'üncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı. Grupta oynadığı son maçında Brezilya'ya yenilen Türkiye Bayan Milli Voleybol Takımı, 6 ülkenin katıldığı final grubunda ABD ve Brezilya'nın ardından 3'üncü oldu.

Maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın Brezilyalı Antrenörü Motta Marco Aurelio, bugün çok iyi oynayamadıklarını ancak genel olarak etaplarda başarılı olduklarını ifade etti. Motta, rakiplerin güçlü olduğunu, ancak genel olarak performansın iyi olduğunu söyledi.

Olimpiyat öncesi bu maçların iyi bir hazırlık imkanı olduğunu belirten Motta, rakiplerle de önceden karşılaşma imkanı bulduklarını belirtti. Brezilyalı antrenör, oyuncuların performansının iyi olduğunu, ancak istikrarlı olmadığını kaydetti. Olimpiyatlara henüz daha süre olduğunu kaydeden Motta, takımın bu süre zarfında daha iyi olacağını ve durumunu toparlayacağını anlattı.

Motta, bu süreyi iyi değerlendireceklerini belirterek, “Bu süre zarfında iyi çalışacağız” ifadelerini kullandı. Dünya Grand Prix'sinde ilk kez final grubuna kalmaktan ötürü mutlu olduklarını belirten antrenör, Londra Olimpiyatları öncesi takımın genel tablosunun olumlu olduğunu sözlerine ekledi.

Turnuva boyunca (A) Millileri yalnız bırakmayan Çin'deki Türk seyirciler, Brezilya yenilgisine rağmen grupta 3'üncü olarak madalya almaya hak kazanan “Filenin Sultanları”nı son maçta da yalnız bırakmadı.

'En iyi servis atan' Neslihan, 'en iyi servis karşılayan' Gülden

“Filenin Sultanları”ndan Neslihan Darnel, final etabı maçlarının yapıldığı Çin'in Ningbo kentinde düzenlenen madalya töreninde turnuvanın “en iyi servis atanı” seçildi.

Darnel, çok emek verdiklerini ve bu emeklerini bu şekilde taçlandırmanın önemli olduğunu söyledi.

Yıldız oyuncu, Londra öncesi tüm rakipleri tanıma ve maç yapma imkanı bulduklarını belirterek, “Umarım Londra'da da kürsüye çıkarız” ifadelerini kullandı.
Turnuvanın en iyi servis karşılayan oyuncusu seçilen Gülden Kuzubaşıoğlu ise bir ilk yaşadıklarını ve Grand Prix'de ilk kez madalya almaktan ötürü mutlu olduklarını söyledi.

Olimpiyatlar öncesi zor bir final etabı olduğunu söyleyen Kuzubaşıoğlu, eksiklerini gördüklerini ve bu başarılara devam etmeyi ümit ettiklerini ifade etti.
Madalyada katkısı olan isimlerin başında gelen Naz Aydemir de kendilerini test ettiklerini belirterek, en kısa sürede eksikliklerini giderip olimpiyatlarda da bayrağımızı dalgalandırmak istediklerini dile getirdi.

Sultanlar, yarın yerel saatle akşam sularında Çin'in başkenti Pekin'den Türkiye'ye hareket edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler