Ege Haberleri

EGE

  Teşekkürler

  İZMİR (DHA)
  02 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Eylül 2012 - 17:55

  Geçen yıl meme kanseri geçirip iyileşen İzmirli iş kadını Işınsu Kestelli’nin TOBB ile aldığı gezici mamografi aracı, 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, Sağlık Bakanlığı’na devredildi.

  Geçen yıl meme kanseri geçirip iyileşen İzmirli iş kadını Işınsu Kestelli’nin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile aldığı gezici mamografi aracı, 81. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, Sağlık Bakanlığı’na devredildi
  “Annem Kanseri Yendi” adı verilen projenin protokol törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı.
  En az ‘keşke’ dileği
  Meme kanseriyle mücadelede erken tanı sağlamak üzere taramalara İzmir Fuarı’nda başlayan araç, daha sonra ülkeyi dolaşacak. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, aracın gittiği her kentte meme kanserine karşı bilgilendirme toplantıları organize edecek.
  Kendisini çok mutlu ve şanslı hissettiğini belirten Keselli, “Çünkü bugün, saygı görmeyi sonuna kadar hak eden kadınımız için yapılan bu güzel işin bir parçasıyım. Hepimizin yaşam macerası bir gün sona erecek, kesin gerçek bu. Sanırım önemli olan, hayatı en az ‘keşke’ ile tamamlayabilmek” dedi.
  Bu yetmez destek gerek
  Gezici mamografi aracını teslim alan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise Kestelli’ye teşekkür etti, şunları söyledi:
  “Bir sıkıntıyı, bir hastalığı fırsata çevirerek büyük bir duyarlılık gösterdi. Bu proje, evinden kalkıp gelemeyen, çekingen davranan kadınların sorunlarını çözecektir. Bu araç 81 ile yetmez. En azından 7 bölgeye birer tane alınması konusunda hayırsever desteği bekliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı