Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Tesadüf değil'

  Hürriyet Haber
  31 Mayıs 2010 - 15:21Son Güncelleme : 31 Mayıs 2010 - 22:16

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''İsrail'in saldırısıyla İskenderun'da 6 şehit verdiğimiz saldırının eş zamanlı olması tesadüf değil'' dedi.

  Çelik, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırması ve İskenderun'da 6 şehit verdiğimiz saldırının eş zamanlı olmasına dikkat çekti.

  Çelik açıklamasında şunları söyledi:

  Millet olarak duygularımızla değil, aklımızla hareket etmeliyiz. Bu işin bir duygu boyutu yok mu tabi ki var. Ama iktidarıyla, muhalefetiyle birlikte aklımızla hareket etmeliyiz.

  Ölü ve yaralıların hangi ülkelerden olduğu İsrail’in engellemesi nedeniyle henüz tespit edilmiş değildir.

  İsrail’de bir koalisyon hükümeti var. İsrail’deki her parti kamuoyu desteğini sürdürebilmek için şahin olmayı tercih ediyor.

  İsrail hiçbir zaman ayranım ekşidir demez. Onların ayranı her zaman tatlıdır. Eğer gemide dedikleri gibi silah olsaydı, o gemiye o kadar rahat inemezlerdi.

  Orada saldırıya uğrayan insanlar elbette nefsi müdafaada bulunmuşlardır. Ama bunun silah koridoru açacağını söylemek insafsızlıktır.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN DA BENZER AÇIKLAMA

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Hüseyin Çelik'e benzer açıklamalarda bulundu.  

   

  Bugün düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, İskenderun'daki terör saldırısında 7 askerin şehit olduğunu hatırlatarak, İsrail'in operasyonuyla bağlantısının olup olmadığına ilişkin görüşünü sorması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

   

  "Bu konuda değişik çevrelerin kaygıları var. Bunlar dile getiriliyor. Biz tabii İskenderun'da yaşanan olaydan gerçekten büyük üzüntü duyduk. 7 askerimizin şehit olması üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. İsrail Ordusu'nun yaptığı operasyonların sürdüğü bir ortamda Türkiye'de böyle bir eylemin gerçekleşmesi gerçekten de manidardır."

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı