BATMAN HABERLERİ

Terziler Bayramdan Da Umutlu Değil

IHA
18.09.2015 - 13:13Son Güncelleme :

VATANDAŞLARIN DAHA ÇOK HAZIR GİYİME RAĞBET GÖSTERDİĞİ BATMAN’DA, TERZİLERİN BAYRAMDAN DA UMUDU KALMADI. HAZIR GİYİMİN YAYGIN OLMADIĞI DÖNEMLERDE BAYRAMLARA HAFTALAR KALA İŞLERİNİ YETİŞTİRMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN TERZİLER, ŞU SIRALAR AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR.

IHA

Vatandaşların daha çok hazır giyime rağbet gösterdiği Batman’da, terzilerin bayramdan da umudu kalmadı. Hazır giyimin yaygın olmadığı dönemlerde bayramlara haftalar kala işlerini yetiştirmek için gece gündüz çalışan terziler, şu sıralar ayakta kalma mücadelesi veriyor.
29 yıldan beri terzilik yapan Sedat Ekinci, vatandaşların hazır giyime yöneldiği ve mesleklerinin yok olma riskiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti. Daha önceleri bayrama yakın zamanlarda vatandaşların kıyafet dikmek için terzilerde kuyruk oluşturduğunu ancak son yıllarda hazır giyimin artmasıyla terzilere rağbetin azaldığını anlatan Ekinci, “Kurban bayramına sayılı günler kalmasına rağmen yok denecek kadar az sipariş aldık. Daha önce önceleri aylar öncesinden bayram siparişleri alıyorduk. O siparişleri yetiştirmek için gece geç saatlere kadar çalışıyorduk. Şimdi ise bir ya da iki sipariş almak için bütün gün işyerinde kalıyoruz. Kiramızı bile çok zor koşullarda çıkarıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Terziler Bayramdan Da Umutlu Değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Terziler Bayramdan Da Umutlu Değil haberi güncellenecektir.

  BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı