« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Terzi'den salon müjdesi

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na 9-11 Mart tarihlerinde İstanbul'da ev sahipliği yapacak spor salonunun bu ayın 20'sine tamamlanacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, “Uluslararası 2. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu”nu izlemek için geldiği Adana'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salonun tamamlanmasında sona yaklaşıldığını söyledi.

Terzi, tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği bu şampiyonanın Türkiye'de yapılacak olmasından büyük gurur duyduklarını belirterek, dünya çapındaki bu şampiyonaya en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını ifade etti.

Salonun yapımında yaşanan bazı aksaklıkların Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve denetimlerin sıklaştırılması ile giderildiğini anlatarak, şunları kaydetti:
“Salon bu ayın 20'sine tamamlanmış şekilde bize teslim edilecek. Tamamlanan salonda 27-28-29 Ocak tarihlerinde büyüklerde Türkiye Salon Şampiyonası yapacağız. Balkan Salon Şampiyonası da yine orada yapılacak. Daha sonra dünya şampiyonasını organize edeceğiz. Bu müsabakaları en güzel şekilde icra edip 2020 Olimpiyatlarına aday olan bir ülke olarak örnek bir organizasyonun gerçekleşmesini istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler