« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ters çalım ustası

Nereye giderse gitsin aklı hep 3 büyüklerde. Eski hocası Şaban Yıldırım, "Hangi takımı çalıştırsam, alacağım ilk futbolcu Cangele’dir" diyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GEÇEN sezon Arjantin’in Boca Juniors takımından geldi. Sadece bir sezon giydi Sakaryaspor formasını. Zaten kiralıktı. Ve Sakaryaspor küme düşünce, kapağı Kayseri’ye attı... 

Aklı hep 3 büyüklerdeydi. Bunu çevresine ve dostlarına hiç çekinmeden söylerdi. Sakaryaspor’da 3 büyüklere karşı oynadığı her maçta, performansının üzerine çıktı.

Fenerbahçe’nin Sakaryaspor’a deplasmanda 2-1 yenildiği maçın kahramanıydı. Muhteşem oynadı. Beşiktaş maçının 85. dakikasında attığı golle bir kez daha gündeme geldi.

Bu gol uzun süre konuşuldu!

Kayserispor’a imza atarken, yolunun mutlaka bir gün 3 büyüklerden biriyle kesişeceğine inanıyordu. Geçen sezon 34 maçın 26’sında oynadı. 7 gol attı, 7 sarı kart gördü, bir maçta da kızardı...

Sakaryaspor’da hayranı çoktu. Stili, tribünleri coşturacak kadar hareketliydi. Bakın, Sakaryaspor’daki teknik direktörü Şaban Yıldırım, onun için neler söylüyor...

- Öncelikle şunu vurgulamak isterim. Cangele özel bir oyuncu.

 Ne gibi özellikleri var hocam?

- Hem toplu hem de topsuz oyunda kendini hissettiriyor. Hep oyunun içinde...

 Bir sorun yaşadınız mı?

- Kesinlikle yaşamadık. Öyle kaprisi filan yoktur.

Şaban hoca bir ara durdu ve dedi ki...

Süper Lig’de hangi takıma gitsem, beraberimde götüreceğim ilk isim Cangele olur.

 Biraz daha anlatır mısın Cangele’yi.

- Sol ayağı çok iyidir. Ama sağda oynamayı ister.

 Neden?

- İyi ters çalım atar. Rakibi şaşırtır.

Kayserispor’da başarılı olur mu?

- Elbette. Ancak, inanarak yaklaşılmalı Cangele’ye. Tereddüt ederseniz, moralman etkilenebilir. Kayserispor iyi bir tercih yaptı.

* * *

CANGELE’nin özel yaşantısını DHA Sakarya muhabiri Müjdat Çetin’e sordum... Onu bir de Çetin’den dinleyin...

- Sakarya’da seyirci ile iyi bir diyaloğu vardı. Zaman zaman tribüne oynardı. İyi çalım atması taraftarı coştururdu. Türk yemeklerini çok beğenir. Yalnız bir huyu vardır. Bu tavrı herkesi hem güldürür hem şaşırtır.

 Nasıl yani?

- Sofrada karnı doyar, gözü doymaz.

 Biraz daha açık söyler misin?

- Kamplarda tepsisine 5 kişilik yemek alırdı. Ama bir kişilik yemeği bile zor yerdi. Tabağına aldığı yemeği bitirdiğini hiç gören olmadı. 

Hobileri nelerdir?

- Sinemayı sever. Bilgisayar oyunlarından asla vazgeçemez. Sakarya’ya geldiğinde yeni evliydi. Şimdi üç aylık çocuğu var.

* * *

ARJANTİNLİ futbolcuya yakın çevreler, onun bazı takıntılarını şöyle anlatırlar...

9 rakamının uğruna çok inanır. Sakaryaspor’da da 9 numara ile oynadı. Burada hemen ben araya gireyim. Kayserispor’da 9 numarayı Gökhan Ünal giydiği için, Cangele 19 numaralı forma ile oynayacak

Bacak arası atmaya bayılır Cangele. Her maçta bir kere olsun bu işi dener. Yalnız iyi bir tarafı vardır; bacak arası tutmadı mı, ısrarcı olmaz. Yani, şova kaçmadan normal oyununa döner. Disiplinden uzaklaşmaz. Onun stilini ünlü Messi’ye benzetenler de vardır.

İşte Kayserispor böyle bir Arjantinliyi transfer etti. Bu sezon hem Kayserispor’un başarısı hem de kendi için koşacak.

Rüyalarında gördüğü 3 büyüklerin beğenisini kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacak.


YARIN:  Gökhan

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler