ESKİŞEHİR HABERLERİ

Terörün Eğitime Darbe Vuracağı İddiası

IHA
29 Eylül 2015 - 14:45Son Güncelleme : 29 Eylül 2015 - 14:46

EĞİTİM İŞ ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI EBRU SUNGAR (ORTADA), ARTAN TERÖR OLAYLARININ ÖZELLİKLE DE DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA EN ÇOK EĞİTİME DARBE VURACAĞINI İDDİA ETTİ.

IHA

Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, artan terör olaylarının özellikle de Doğu ve Güneydoğu’da en çok eğitime darbe vuracağını iddia etti.
Sungar, eğitim emekçilerinin ve öğrencilerin can güvenliğini sağlayacak önlemler alınmadığı gibi, çatışmalar nedeniyle hasar gören bir çok okulun tamiratının henüz yapılmadığını savundu. Yeni eğitim hayatına başlarken yeni sorunların da beraberinde geldiğine dikkat çeken Sungar, “Okulların ödenek ve alt yapı sorunları, kamu kaynaklarıyla özel okullara kıyak, taşımalı eğitim uygulamasındaki artış ve ikili eğitim sorununun hala çözülememesi eğitimin temel sorunları arasında yer alıyor” dedi.
EN FAZLA DÖNÜŞÜM ESKİŞEHİR’DE
Dershaneden temel liseye dönüşümü de eleştiren Sungar, Türkiye genelinde 20 kurum ile en fazla dönüşüm yapılan ilin Eskişehir oluğunun altını çizdi. Sungar, konuyla ilgili şunları söyledi:
“AK Parti iktidara geldiği günden bu yana eğitimde özelleştirme kapsamında çeşitli adımlar atmıştır. Dershanelerin kapatılma süreci ile bu girişimler hızlanmıştır. Bu dönemde binden fazla dershane temel liseye dönüşmüştür. Türkiye genelinde en çok temel lise açılan il olmamız son derece dikkat çekicidir. Devlet okullarına kaynak yok, ama özel okullara teşvik var. Özel okullara kayıt yaptıran öğrencilere 3 bin 750 TL’ye kadar destek verilmektedir.”
Sungar son olarak, “Ülkemizin geleceğini oluşturacak yeni kuşaklar, akıl, bilim ve sanat ortamında barış ve huzur içinde verilen bir eğitim sistemiyle yetiştirilmelidir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Terörün Eğitime Darbe Vuracağı İddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Terörün Eğitime Darbe Vuracağı İddiası haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı