Gündem Haberleri

  Terörü uzak olmayan bir gelecekte çözeceğiz

  Turgay İPEK - Aydın DENİZ Suat DENİZ - Kerim BURUCU / DHA
  14.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Iğdır Havalimanı’nın açılışında yaptığı konuşmada, “İnşallah terör sorununu uzak olmayan bir gelecekte hep birlikte çözeceğiz” dedi.

  İktidara geldiklerinden bu yana terörden kaynaklanan sorunları çözmek için çalışıp, mücadele ettiklerini anlatan Erdoğan şunları söyledi:
  - Önümüzdeki engellerin büyük bölümünü aştığımıza inanıyorum. Silah üzerinden, acı üzerinden, baskı ve tehdit üzerinden kurulan oyunların hepsi de bir bir çöktü, çöküyor. İnşallah terör sorununu uzak olmayan bir gelecekte hep birlikte çözeceğiz. Altyapısını önemli ölçüde kurduğumuz yatırım, üretim, istihdam odaklı bir gündemle yolumuza devam edeceğiz.
  - Terör örgütü, bölgeye getirilen hizmetleri, yapılan yatırımları sabote etmek için elinden geleni yapıyor. Şantiyeleri basıyor, iş makinelerini yakıyor, çalışanları tehdit ediyor. Ellerinden gelen her türlü alçaklığı yapıyorlar. Terör örgütü Hakkâri’de, Şırnak’ta yapılmakta olan havalimanı inşaatlarını engellemeye çalışıyor. Ama ne olursa olsun bu havalimanlarını yapacağız, Hakkâri’de de Şırnak’ta da. Halbuki havaalanları orada yaşayan insanlarımıza hizmet verecek. Benim Kürt, Azeri, Türk kardeşime hizmet verecek. Niye bundan rahatsız oluyorsun?
  -  Bölücü terör örgütüyle iktidarımızın müzakeresi diye bir şey söz konusu olamaz. Bölücü terör örgütüyle bizim ancak mücadelemiz söz konusudur. Silahları bıraktıkları ana kadar bu mücadelemiz devam edecek. Biz parlamento çatısı altındaki temsilcileriyle müzakere ederiz ama terör örgütü mensuplarıya asla.

  Çocuklara özel ilgi

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Iğdır Havalimanı açılışında elinde Türk bayrağı olan küçük bir kızı kucağına aldı. Daha sonra, Van Atatürk Şehir Stadyumu’nda yapılan AK Parti Van İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne katılan Başbakan Erdoğan, Türk bayrağına sarılmış küçük bir kız çocuğunu sevdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı