Gündem Haberleri

  Terörü Meclis’te konuşalım

  Nuray BABACAN - Şehriban OĞHAN / ANKARA
  13.09.2005 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Son dönemde yükselen terör eylemlerini görüşmek için CHP, Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı. CHP Lideri Baykal, hükümeti terör konusunda ‘tutarsız’ olmakla suçladı.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin, bir süreden beri çok tehlikeli bir çatışma ortamına sürüklenmekte olduğunu ve bu gelişmeyi CHP olarak derin bir kaygıyla izlediklerini söyledi. Baykal, ‘TBMM’yi, bu değerlendirmelerin yapılabileceği, hükümetin tutarsız tutumunun değerlendirilebileceği bir toplantıya çağırmayı kararlaştırmış bulunuyoruz’ dedi.

  YENİ ORTAM

  Baykal,
  dün CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık 2 saat süren ve MYK üyeleri, grup başkanvekilleri ile grup yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ortak toplantının ardından basın toplantısı düzenledi. Son dönemde yükselen terör olaylarının Türkiye’yi çok ciddi şekilde sarstığını dile getiren Baykal, 1999’dan sonra terörde yaşanan sükunet döneminin ardından, yeni bir ortamın şekillenmekte olduğunu belirtti.

  BAŞVURU BUGÜN

  Toplumu tedirgin edecek terör olaylarının Anadolu’ya her an sıçrayabilecek bir çatışma ortamına yön verebileceğini işaret eden CHP Lideri, ‘TBMM’yi, bu değerlendirmelerin yapılabileceği, hükümetin tutarsız tutumunun değerlendirilebileceği bir toplantıya çağırmayı kararlaştırmış bulunuyoruz, umuyoruz bir hafta içinde TBMM toplanacaktır’ dedi. Baykal, başvuruyu TBMM Başkanlığı’na bugün yapacaklarını ve 20 Eylül’e kadar Genel Kurul’un toplanmasını umduklarını da söyledi.

  AKP: GEREK YOK

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP’nin TBMM’nin terör olaylarını görüşmek için olağanüstü toplanması çağrısına 7 gün içerisinde yanıt verecek. Arınç, AKP ile de görüşerek uygun bir gün belirleyecek. AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, TBMM’nin yeni yasama dönemi çalışmaları çok az zaman kaldığını belirterek, olağanüstü toplantıyı gerekli görmediğini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı