Terörü göz ardı etmeyiz, inadına o bölgelere teşvik vereceğiz

Hürriyet Haber
21 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ekim 2011 - 22:25

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, teşviği yaparken terörü, Türkiye’nin geri kalmış bölgelerini kesinlikle gözardı edemeyeceklerini belirterek, “Bugün terör örgütünün yapmak istediği, Doğu’ya yatırımcı gitmesini, Doğu ve Güneydoğu’da yatırım olmasını engellemektir. Çünkü bu alçakların malzemesi odur.

O bölgeleri açlığa, susuzluğa mahkum etmektir. İnadına orada yatırım yapacağız ve o bölgelere özel destekler vereceğiz, vermek zorundayız. Şehitlerimize en son Hakkari’de alçakça bir şekilde saldırıldı. 1 Kasımda TİM Başkanı ve tüm ihracatçı birlik başkanlarımızla beraber, inadına Hakkari’de olacağız” dedi.

Yıl sonuna kadar tamam

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “İstanbul Sanayi Forumu” adıyla düzenlediği 2011 yılı II. Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nda konuşan Çağlayan, Yeni teşvik sistemi ile ilgili çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirterek, 81 ili tek tek tahlil ettiklerini, 500 sektörün analizini çıkarttıklarını söyledi. Çağlayan teşviklerde yüksek katma değer, yüksek teknoloji ve cari açığı hedef alan anlayış içinde çalıştıklarını ifade etti. İSO Başkanı Tanıl Küçük de, “Ümitliyiz, Hükümetimizin sanayiye her zamankinden daha çok önem veren noktada olduğu yönünde bir algıya sahibiz. Sanayicimizin güveni kırılmamalı, ‘eski tas, eski hamam’ yılgınlığına kapılmasına izin verilmemelidir” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı