Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terörü Gaziantep'e yürüyerek protesto edecek

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA)
  07 Eylül 2012 - 14:37Son Güncelleme : 07 Eylül 2012 - 14:37

  GAZİANTEP’ te Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı protesto etmek için İstanbul’dan Gaziantep’e yürüme kararı alan Savaş Altay, yürüyüşüne Taksim Cumhuriyet Anıtı’ndan başladı.

  Amacının terörü lanetlemek olduğunu söyleyen 38 yaşındaki Savaş Altay, yolculuğu 35 günde tamamlamayı öngörüyor.Yaşanan terör olaylarını protesto etmek isteyen at eğitmeni Savaş Altay sabah saatlerinde Taksim Meydanı’ndan yürüyüşüne başladı.

  Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın önünde, Türk bayraklı tişörtü, sırt çantası ve elinde batonu ile habercilerin karşısına çıkan Savaş Altay, "Gaziantep ve Afyon’da meydana gelen patlamalarda şehit olan asker ve siviller için yürüyeceğim. Gaziantep’te meydana gelen patlamada 10 vatandaşımız, Afyon’daki patlamada ise 25 askerimiz şehit oldu. Terörde hayatını kaybeden insanlarımıza baş sağlığı, yakınlarına sabır diliyorum. Ölenlerin ruhları şad olsun. Allah başka acılar yaşatmasın" dedi.

  Boğaz Köprüsü’nü yürüyerek geçmek için yetkililerden izin alamaması sebebiyle Karaköy’den Kadıköy’e geçeceğini söyleyen Savaş Altay, "Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kahramanmaraş güzergahını izleyeceğim. Yolda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüşmeyi planlıyorum. Yolculuğun 35 gün süreceğini tahmin ediyorum. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden gerekli izinleri aldım" dedi. Yapacağı protesto gösterisi için işyerinden ücretsiz izin aldığını söyleyen Savaş Altay; Soru üzerine, "Sponsorum yok. Yanımda 35 TL. param var. Ziyaret edeceğim yerler ve konaklama tesislerinde kolaylık göstereceklerini sanıyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı