Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terörle tüm yurt sathında mücadele ediyoruz

  Elif DEMİRCİ, Turan GÜLTEKİN / DHA
  11 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 01:14

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki gün Foça’daki saldırıda yaralanan askerleri dün Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ziyaret etti.

  Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov’un gezisine katılmak için İzmir’e giden Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretin ardından şunları söyledi: “Hepinizin bildiği gibi terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Terörle bu mücadelemiz sadece belli sınırlarımızda veya sadece belli bölgelerimizde değil. Tüm yurt sathında bir mücadele içindeyiz. Foça da bunlardan biridir. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çok kahramanca otobüsü durduran ve daha fazla acı çekmemizi önleyen uzman çavuş kardeşimize Allah’tan şifa diliyorum. Yaralılarımızın biri hariç durumları iyi. Mübarek günde bile sivil asker ayrımı yapmadan elini kana bulayan, terörü icra etmekten çekinmeyen bu insanlarla mücadelemiz devam edecektir. ” Çifte bombalı saldırıda yaralanan 11 kişiden 6’sı tedavilerinin ardından taburcu edildi. 5’inin tedavisi sürüyor.
  Saldırısının ardından ağaçlık alanda yapılan aramada bulunan, koli bandıyla birbirlerine sabitlenmiş ve uzaktan kumanda için batarya olarak kullanıldığı sanılan büyük pillerin üzerinde bir parmak izi tespit edildi. Parmak izinin emniyetteki kayıtlarla karşılaştırıldığı belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı