Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terörle alamadılar masada mı alacaklar

  Serkan AKKOÇ / DHA
  16 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 16 Ağustos 2009 - 00:10

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakan, ’DTP ile teröre son vereceğiz’ diyor. Bundan büyük mutluluk duyarız. Şimdi diyorlar ki DTP’liler, ’Bu sadece bizimle olmaz, Öcalan’ı da dahil edeceğiz’. Yani AKP, DTP ve Apo el ele verip, teröre son verecekler" dedi.

  İstanbul’un Çatalca İlçesinde vatandaşlara hitap eden Baykal, şunları söyledi:

  "Hükümet şimdi yine çok tehlikeli bir istikamete girmiş bulunuyor. Türkiye’nin huzurunu, milli birliğini ve bütünlüğünü sarsacak konuda çok sorumsuzca adımlar atıyor. Başbakan, Türkiye’ye bakınca Türkiye’nin mili birliğini ve bütünlüğünü değil, Türkiye’yi oluşturan etnik kimlikleri görüyor. Bizim bir tek milli kimliğimiz var. Kökümüz ne olursa olsun, nereden gelirsek gelelim hepimiz Türk milletinin parçasıyız. Bunu kaldırmanıza izin vermeyeceğiz. Şimdi bir değişiklik yapacaklar, milletimizi Türk milleti olmaktan çıkarıverecekler. 25 yıldır Türkiye terörle mücadele veriyor. Elbette birileri Türkiye’yi ayrıştırmak, bölmek istedi. Türkiye, gerekirse evlatlarını şehit vermeyi göze alıp, ’hayır, böldürtmeyiz’ diyor. Şimdi terörle elde edemedikleri sonucu masa başında, onun bunun desteğiyle, bugünkü iktidarın zihniyeti sonucunda teslim mi edeceğiz?

  Bölünmeye izin vermeyiz

  "Yavaş yavaş dillerinin altındaki baklalar çıkıyor. Türkiye 25 yıldır terörle mücadele ediyor. Şimdi geldiğimiz noktada Başbakan, ’DTP ile birlikte Türkiye’de teröre son vereceğiz’ diyor. Bundan büyük mutluluk duyarız. Şimdi diyorlar ki DTP’liler ’bu sadece bizimle olmaz. Öcalan’ı da dahil edeceğiz’. Yani AKP, DTP ve Apo el ele verip teröre son verecekler. İnşallah verirler, eğer böyle bir durum olacaksa bunun bedeli ne olacak? 25 yıldır terörle Türkiye’yi bölmeye çalışanlar, şimdi terörle elde edemediklerini bu müzakereyle mi elde edecekler? Ne vereceğiz onlara, bunun ortaya çıkması gerekiyor. Kimsenin Türkiye’yi ne terörü kullanarak ne de masa başında bölmesine izin vermeyeceğiz."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı