Dünya Haberleri

  Teröristlerin hepsi doktormuş

  Hürriyet Haber
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin başkenti Londra ile İskoçya’nın Glasgow kentlerinde 30 Haziran’da bombalı araçlarla saldırı girişimlerinde bulunanlar ve onlara yardım eden kişilerin tamamının doktor ya da sağlık çalışanı olduğu ortaya çıktı.

  Glasgow Havaalanı’nın terminaline yanar durumdaki ciple girmeye çalışan 2 kişiden 1’i olan 27 yaşındaki şüpheli Bilal Talal Abdulsamed Abdulla şeker hastalıkları uzmanı. Dün Glasgow’daki saldırı girişi sırasında cipi kullanan kişi olduğu belirken ve saldırı girişimi sırasında yanan Ahmed de Hintli bir doktor. Londra ve Glasgow’daki saldırı girişiminin ardından İngiltere’deki M6 otoyolunda eşiyle birlikte gözaltına alınan 26 yaşındaki Ürdünlü cerrah Muhammed Cemil Abdülkadir Aşa’nın ise eylemde kilit rol oynadığı hatta "Mr. Big" lakabı takılan esas planlayıcı olabileceği belirtiliyor. Aşa, Kuzey Staffordshire Hastanesi’nde çalışıyordu.

  Aşa ile birlikte tutuklanan 27 yaşındaki eşi Ürdünlü Merve Aşa da bir sağlık görevlisi. Liverpool’da tutuklanan 26 yaşındaki Hintli şüphelinin de doktor çıktığı, 25 ve 28 yaşlarındaki Ortadoğu kökenli 2 zanlının birinin intörn doktor, diğerinin tıp fakültesi öğrencisi olduğu belirlendi. Hindistan uyruklu 27 yaşındaki Muhammed Hanif’in ise İngiltere’nin Runcorn bölgesindeki Halton Hastanesi’nde çalıştığı kaydedildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı