Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Teröristler rehin aldıkları 70 yolcuyu serbest bıraktı

  İHA
  31 Temmuz 2015 - 22:57Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 23:22

  Kars-Erzurum-Iğdır karayolunu ulaşıma kapatan PKK’lı bir grup terörist, yaklaşık 70 yolcuyu önce rehin aldı sonra serbest bıraktı. Teröristler, 1 belediye otobüsü 3 TIR'ı ateşe verdi.

  Alınan bilgiye göre, PKK'lı bir grup terörist gece saatlerinde Kars- Erzurum- Iğdır karayolunu bir taraftan hendek kazarak diğer taraftan da bomba patlatarak çift taraflı olarak ulaşıma kapattı. Teröristler, arada kalan Kağızman Belediyesine ait yolcu otobüsü ve diğer araçlardaki yaklaşık 70 kişiyi rehin aldı.

  Güvenlik güçleri kapalı güzergaha seyreden araçları durdururken Karakurt mevkisinde rehin kaldıkları belirtilen yolcuların kurtarılması için operasyon başlatıldı.

  2 SAAT SONRA SERBEST BIRAKTILAR

  Teröristler, yaklaşık 70 kişiyi iki saat sonra serbest bıraktı. Teröristler, Kağızman Belediyesine ait yolcu otobüsünü ve 3 TIR'ı ateşe vererek yaktılar. Serbest bırakılan yolcular Karakurt girişindeki güvenlik güçlerine sığındılar. Bölgede operasyon başlatan jandarma ekipleri bir yandan da yol güvenliği sağlamak için önlem aldı.

  Teröristler rehin aldıkları 70 yolcuyu serbest bıraktı Yol kesen teröristler 3 aracı ateşe verdi  Etiketler: Kars , Iğdır , terörist , erzuurm
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı