Gündem Haberleri

  Teröristler polise böyle seslendi

  DHA
  28.04.2009 - 10:57 | Son Güncelleme:

  Operasyon devam ederken binanın içindeki teröristin 1 polisi rehin aldığı ve onun telsizinden mesaj yolladıkları iddia edilmişti.

  İŞTE SİVİLLERİN VURULMA ANI FOTOĞRAFLARI

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO  Bostancı'da polis ile terör örgütü üyesi arasında baskın sırasında telsiz konuşmaları yapıldı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin kullandığı frekansa giren örgüt mensupları, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve basın mensuplarına seslendi.


  Örgüt mensupları polis ekipleri ve gazetecileri şöyle seslendi.

  “Müdür duyuyor musun sesimi" diye başlayan konuşmada terör örgütü üyeleri gazetecilere de seslendi : ''Teslim olmayan bir özel devrimci kuşağına layık olmaya çalışacağım.''

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/catisma_gerilim.jpgİsminin Orhan Yılmazkaya olduğunu söyleyen terörist “ Devrimci karargah savaşçısıyım.Yaşasın devrim ve sosyalizm. Yaşasın hakların kardeşliği. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının mücadele birliği.

  Biz düşeceğiz fakat bizden sonra bu kavga mutlaka sürecek. Nasıl binlerce yıldan beri sürdüğü gibi. Thomas Mürchel'den, Şeyh Bedrettin'den, Mahir Çayanlardan, İbrahim Kaypakkaya'lardan ve Deniz Gezmiş'lerden beri sürdüğü gibi.''

  Bu konuşmaların ardından telsiz konuşmaları sona eriyor. Polis ekipleri ise telsizle konuşan teröristlere cevap vermiyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı