Gündem Haberleri

  Teröristler polis memurunu kaçırdı

  Hürriyet Haber
  10.10.2005 - 15:49 | Son Güncelleme:

  Cizre'de görev yapan polis memuru Hakan Açıl, Şırnak'ın İdil İlçesi yakınlarında bir grup terörist tarafından kaçırıldı.

  Şırnak'ın İdil İlçesi ile Mardin'in Midyat İlçesi arasındaki Mağara Köyü yakınlarında gece bir grup terörist, yolu keserek araçları durdurdu. Araçlarda bulunanları indiren teröristler, araç sahiplerinden 5'er YTL aldı.

  Teröristler, yıllık izinden sözlüsü öğretmen B.İ.D. ile dönen Hakan Açıl'ın polis olduğunu öğrendi.

  Araç sürücüleriyle araçta bulunanları serbest bırakan teröristler, Şırnak'ın Cizre İlçesi Emniyet Müdürlüğü Yeşil Kart Bürosu'nda görevli polis memuru Hakan Açıl'ı kaçırdı.

  Teröristlerin yakalanması amacıyla bölgede operasyon başlatıldı.

  BABASI FENALIK GEÇİRDİ

  Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde görevli polis memuru Hakan Açıl'ın terör örgütü PKK üyelerince kaçırıldığını öğrenen babası fenalık geçirdi.

  Baba Muammer Açıl, oğlu Hakan Açıl'ın 2 yıldır Şırnak'ta görev yaptığını söyledi. Evine polislerin gelerek oğlunu sorması üzerine şüphelendiğini belirten Muammer Açıl, şöyle konuştu:

  “Polisler bizim eve geldiler ama bir şey söylemediler. Ben de şüphelendim ve oğlumu cep telefonundan aradım. Telefona oğlumun sözlüsü çıktı. O da önce söylemek istemedi. Israr edince söyledi. Kalp hastası olduğum için benden gizlediler.”

  Oğlu Hakan'ın, görev yaptığı Cizre İlçesi Emniyet Müdürlüğü Yeşil Kart Bürosu'ndan nişan yapmak için 2 gün izin aldığını ifade eden baba Muammer Açıl, bir an önce oğlunun kurtarılmasını istedi.
  Daha sonra fenalaşan Muammer Açıl, yakınları tarafından Şirintepe Mahallesi'ndeki Sağlık Ocağı'nda müşahede altına alındı.

  Gözü yaşlı anne Aysel Açıl da yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılıyor.

  Şırnak'ın İdil İlçesi ile Mardin'in Midyat İlçesi karayolu arasındaki Mağara Köyü yakınlarında dün gece yolu keserek araçları durduran ve kimlik kontrolü yapan bir grup terörist, polis memuru Hakan Açıl'ı kaçırmışlardı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı